https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
temsilen - Özgün Fikirler

Yurt dışında bir firmayı temsilen Türkiye’de serbest bölgede verilen kalite kontrol hizmeti KDV’ye tabi midir?

KDV yayınından alıntı … Başvuru formunda belgeniz faiziyle birlikte kaydedilir; Serbest bölgede faaliyet gösteren firma ile yurt dışında yerleşik kalite kontrol firması arasındaki hizmet alım sözleşmesi kapsamındaki kalite kontrol ve raporlama hizmeti, serbest bölgede yurtdışında yerleşik firma adına sizin firmanız tarafından yapılacak ve sizlerin müşteri, hizmet bedelini yurt dışında faturalandıran ve şirket adına düzenlendiğini ve …

Devamını Oku

Türkiye’yi temsilen ücret alan kişinin, Türkiye’de adresi olmayan yabancı bir şirketten aldığı ücret gelir vergisinden muaf mıdır?

Türkiye’de adresi olmayan Çinli bir şirketten Türkiye temsilcisi olarak ücret alan kişinin elde ettiği ücret gelir vergisinden muaf mıdır? GVK’nın 23/14’ü. Aşağıdaki makale. Madde 23/14. a) Hukuki ve ticari statüsü Türkiye’de bulunmayan sınırlı sorumluluğa tabi işverenlerin istihdam ettiği hizmet personeline işveren tarafından Türkiye dışında elde edilen kazanç üzerinden döviz olarak ödenen ücretler, b) Hukuki ve …

Devamını Oku