https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yusuflu Barajı, kategorisinde Türkiye’nin en yüksek birinci ve üçüncü barajı olacak - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Yusuflu Barajı, kategorisinde Türkiye’nin en yüksek birinci ve üçüncü barajı olacak

Yusuflu Barajı, kategorisinde Türkiye’nin en yüksek birinci ve üçüncü barajı olacak

Yusufili Barajı’na Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla 3 milyon metreküp beton dökülecek.

Kendi kategorisinde Türkiye’nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak.

Ekonomiye 1,5 milyar lira katkı sağlayacak

2,5 milyon kişinin enerji ihtiyacını karşılayacak

Yusufili’de 6 Haziran’da 3 milyon küp beton dökülecek

Türkiye’nin vizyon projelerinden biri olan ve inşaatı devam eden Yusufili Barajı’nda 3 milyon metreküp beton dökülen betona Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım Bakanı Sayın Cumhurbaşkanımız video konferansla katıldı. ve Ormancılık, Dr. Baraj inşaatı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla 6 Haziran’da yapılacak.

Bakan Pakdemirli, Koruh Nehri üzerinde inşaat çalışmaları devam eden Yusuflu Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin 275 metre yükseklikteki çift eğri beton yapı kategorisinde Türkiye’de birinci, dünyada ise üçüncü yüksek olacağını bildirdi. yüzey. kurum.

Gövde geliştirmenin %75’i tamamlandı

Pakdemirli, Yusufili Barajı ve elektrostatik santral inşaatında yer alan baraj ünitelerine ait binaların yapım çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiğine işaret etti. 4 milyon metreküp betonu dökmeye başladığımız yapıdan itibaren 22 ay içerisinde inşaatın yaklaşık yüzde 75’ini tamamlamış olacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da video konferans ile beton dökme törenine katılacak” dedi.

2,5 milyon kişinin enerji ihtiyacı karşılanacak

Pakdemirli, Yusuflu Barajı tamamlandığında rezervuarında 2.13 milyar metreküp su depolayacağını, 558 megavatlık santral ile yılda 1 milyar 888 milyon kilovatsaat enerji üreteceğini söyledi. Santralin ülke ekonomisine 1,5 milyar lira katkısı olacak. Üretilecek enerji ile 2,5 milyon insanın enerji ihtiyacı karşılanmış olacak.” cümlelerini kullanın.

Bakan Pakdemirli. Derener’de 100, Burca’da 43 ve Muratlı’da 17 olmak üzere toplamda 160 megavatlık ek kapasite artışı sağlayacak olan Yuseveli Barajı nehir akış yönüne göre kendisinden sonra gelen barajları taşkınları azaltacak. Koroh Nehri’nin risklerini azaltıp buradaki barajların işletme ömrünü de uzatacağını söyledi.

112 bin dönüm arazi modern sulamayla kazandırılacak

Bakan Pakdemirli, 239 milyon liraya mal olan ve yapımı tamamlanan Bayburt Demirözü sulama tesisini hizmete açacaklarını bildirdi. Proje ile 18 yerleşim yerinde 112 bin 600 dönüm arazinin modern sulamaya kavuşacağını ifade eden Pakdemirli, bunun 11 bin 260 kişiye doğrudan iş imkanı, çiftçilere ise 85 milyon lira ek tarımsal gelir sağlayacağını anlattı.

9 yerleşim yeri ve 1.000 dirhemlik tarım alanı selden korunacak

Pakdemirli, Rize’nin sel açısından riskli bir il olduğunu ve bu nedenle 123 milyon liralık yatırım bedeliyle ‘Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Kısım’ projesini bitirdiklerini ve açılışını da yapacaklarını söyledi.

“Ters geçirimli barajlar” ile Türkiye’ye örnek teşkil edeceklerini ifade eden Pakdemirli, burada ilk kez uygulanan proje sayesinde yağmurlarda yıkanan iri kayalar, ağaçlar, dallar ve köklerin baraj gölüne hapsolacağını söyledi. baraj ağlarının, nehir yatağındaki köprü ve kanal tıkanıklıklarının önleneceğini anlatan Hektarlık tarım arazisi sel riskinden korunacak.


Kaynak: Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı Duyurusu 06.06.2020
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın