medyauzmani.com
Yurtdışında Türk ismimizle şirket kurabilir miyiz? – Özgün Fikirler

Yurtdışında Türk ismimizle şirket kurabilir miyiz?

Türkiye’de yerleşik şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde bağımsız bir şirket kuracak. Türkiye’deki şirket de aynı ismi kullanmak istiyor. Yurtdışında Türkiye adresi ile şirket kurmanın bir sakıncası var mı?

Yurtdışındaki işlemler o ülkenin mevzuatına göre belirlenir.

Ancak ülkemizde kuruluş işlemlerinizin 14.02.2014 tarihli adres beyannamesine göre belirlenen tapu ile tescil edilebileceği kabul edilmektedir.


Bir inşaat şirketi kurmak istiyoruz. Ancak operasyonlara hemen başlamayacağız. Gerekli özel izin normal şirket kuruluşundan farklı mıdır?

Şirket kuruluş tescil işlemlerini başlatma zorunluluğu yoktur.

Etkinlik herhangi bir zamanda başlayabilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın