medyauzmani.com
Yunanlıları titretecek söz: Arkası gelecek! Flash F-35 ve F-16 dinlenme: Umurumda değil! – Özgün Fikirler

Yunanlıları titretecek söz: Arkası gelecek! Flash F-35 ve F-16 dinlenme: Umurumda değil!

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Etkinlikte konuşan Demir, birkaç gün önce test edilen Tayfun füzesine ilgi duyduğunu dile getirdi. “Tayfun füzesi geri dönecek, tetikte olun.” dedi.

Türkiye’nin bir yabancıyla işbirliğine ilişkin denklem kuracağını da söyleyen Demir, İngiliz bakanla yaptığı görüşmeyle ilgili şunları söyledi:

“Bugün herkes İHA’larımızdan, SİHA’larımızdan bahsediyor. Savunma sanayindeki gelişmeden bahsediyoruz. Artık uluslararası bir marka haline geldi. Dün burada İngiliz bakanımız vardı, yine İHA’larınız oyunu değiştiriyor diyor. Onlarla bir yandan motor projesini konuşuyoruz ama onlar motoru ticari bir olay olarak görüyorlar burada üretimdi, motordu, anlatamayacağımız bir gerçek, tek motor projesinden bahsetmiyoruz. .Motorun geleceğini Türkiye’de inşa etmekten bahsediyoruz ve bunu istediğinize bırakamayız, yani denklemi misafire göre belirliyoruz.”

“ELİMDEKİ HER ŞEYİ VE HER ŞEYİ KULLANARAK YAPTILAR”

Türkiye’nin köle zihniyetli yabancılara ‘sensiz yapamayız’ tavrını hiçbir zaman göstermeyeceğini anlayan Demir, F-35 ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’yi projeden çıkarmak kendi deyimiyle 500-600 milyon dolar ek maliyet getirdi. Her uçak için 7-8 milyon dolar ek maliyet getirdi. Buna rağmen Türkiye’yi projeden çıkardılar. Asılsız. Hukuksuz ve mesnetsiz dedik, bize gelip ‘Efendim bunun teknik açıklaması şudur’ diyemezler.

F-35 VE F-16 EĞİTİMİ: BUNA DOKUNMAYIN!

Onları her yerde dövdüğümüzde kaçtılar. Yani haklıysan güçlüsün. Haksız işler yapabilirler. Hakkınızı arayacaksınız ama bir yolunuz var. Evet F-35 olmayacak, dünya için savaş uçağı yapacağız. F-16 için talep olup olmaması umurumda değil. F-16’yı değiştiririz, daha iyisini yapabiliriz. Anlayış ve özgüven Türkiye’yi güçlü kılıyor, çünkü tek bir yere getiriyor. “

Görüşmelerde gücün önemine vurgu yapan Demir, şöyle devam etti:

“Müzakere masasında masada gücün gölgesi yoksa ne kadar haklı olursanız olun masada zayıfsınız. Azerbaycan-Ermenistan meselesine bakın Karabağ yıllardır işgal altında değil mi? Azerbaycan mı? Doğru. Haklı olmak bir şeyi değiştirir mi? Hayır. Türkiye Kıbrıs’ta mı? Evet, bir şey değiştirir mi? Hayır, gücünü gösterdiğinde yapman gerekeni alabilirsin.”

Hızla güvenlik personelini işe aldığını söyleyen Demir, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bir şey yapmak, bilgiyi kullanmak, onu hayata geçirmek, yolda yürümek ve kendinden emin olmak önemlidir. Bu dönemde (öğrenciler için) bilgi edinerek, içselleştirerek, çok yakınlaşarak çok çabuk olgunlaşacaksınız. öğretmenlerinizle sohbetler ve bilginizi adım adım ortaya koyma. Bugün çok hızlı bir şekilde güvenlik personeli istihdam ediyoruz.”

Türkiye’nin özgüveni ile 5. uçuş gibi önemli görevleri yerine getirmek için çalıştığını söyleyen Demir, şu ifadeleri kullandı:

“Bu doğru; Bunu bize soranlara biz de söylüyoruz. Evet, hiçbir fikrimiz yok. Bugün Hürkuş gibi dronlar, İHA’lar dışında hiç uçak üretmemiş bir ülke, dünyanın en iddialılarından biri olan 5. uçağı üretmeye çalıştı. Uzaya gitmekten bahsediyor. Biz ayrıldıktan bir yıl sonra kalacağımızı duyurduk.

Burada, son Typhoon füzemiz haber verilmeden anons edildi. Gelmek için daha fazla. Geri gelecek diyoruz, bizi izlemeye devam edin diyoruz. Bu güveni sürdüreceğiz. Kime, en önemli varlığımıza, milli varlığımıza, gençliğimize ve halkımıza ne kadar teşekkür etmeliyiz? İnsanların kaynağıdır. Yağ ya da tuz değil, insanlardan başka bir şey değil.”

Geçmişte 3-4 bin suçlunun dolaşımda olduğunu, şu anda bunların 3-4 tanesinin bile olmadığını vurgulayan Demir, bunun teknolojiden kaynaklandığını söyledi.

“ÖNCE GÜVENLİĞİNİZİ DEĞİŞTİRMENİZ GEREKİR”

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, yaptığı konuşmada güvenliğin önemine dikkat çekerek, “Güvensizseniz, servetiniz, eğitiminiz, kültürünüz, siyasetiniz veya işiniz önemli. Çünkü hedefe ulaşamazsın” kelimesini kullandı.

Önce koruma sağlamanın önemine vurgu yapan Aydın, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Önce güvenliğinizi sağlamalısınız. Her zaman diyoruz ki, eğer bu gök kubbenin altında özgürce ve rahat bir şekilde ders çalışabiliyorsak. Camilerimizde, kiliselerimizde, havralarımızda bu gök kubbenin altında özgürce ibadet edebiliyorsak, bu vatanın güvenliğindendir.

Çanakkale’de, Trablus’ta, Sakarya’da ve 1071’den beri bu ülkenin özgürlüğü için, bayrağı için, mabetleri için canlarını seve seve veren şehitlerimizin kanını borçluyuz. Sonra güvenlik var. Bu yüzden sınırlarımızı korumak önemlidir. Kendimi korumak önemli.”

kaynak: AA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın