medyauzmani.com
Yunan Mitolojisinde 21 Efsanevi Yaratık ve Canavar – Özgün Fikirler

Yunan Mitolojisinde 21 Efsanevi Yaratık ve Canavar

Yunan mitolojisinde hangi yaratıklardan ve canavarlardan bahsedilir? Mitolojide adı geçen canavarların ve efsanevi yaratıkların isimleri nelerdir?

Mitlerde birbirinden ilginç hikayeler olduğu kadar birbirinden ilginç hikayeler de vardır. farklı yaratıklardan ayrıca bahsedildi. onların arasında KerberosVe o büyüyor Hem de korkutucu kanatlı at gibi kahramanlar için yoldaşlar Gergedan E periler Bir de masum ve kibar insanlar var.

Efsanelerin bu efsanevi yaratıkları gösterdiği bir kaç tanesi dışında genel olarak ürkütücü olan bu efsanevi yaratıklardan kısaca bahsettik. Yunan mitolojisi Birbirinden farklı canlılar…

1. Kerberos

KerberosHades tarafından yönetiliyor Ölüler diyarından O gardiyan. Üç başlı ve yılan kuyruklu bu vahşi yaratık, cehennemin krallığı olan yeraltı dünyasının kapısında bekliyor. Ekhidna ve Kasırgalar Oğullarından Kerberos’u yenen ve onu bulunduğu yerden yüzeye çıkaran Herkül’dü. Herakles’in 12 görevinden Sonuncusu Kerberos, daha sonra Tartaros’a geri gönderilir.

2. Minotor

Boğa başı ve insan kuyruğu ile MinotorGirit adasında yaşayan ve insan etiyle beslenen bir yaratıktır. Kral Minos, Poseidon’a kurban edilmek üzere gönderilen büyük, görkemli ve güzel boğayı kurban etmeyi başaramayınca Poseidon’un cezası Ve Minos’un karısı Pasivani Bir boğaya aşık olur. Pasifani bir boğaya o kadar aşık oldu ki onunla birlikte olmanın bir yolunu arıyordu. Daidalusi geleneği İnek heykeli yap. Aşık olduğu boğayla birlikteyken heykele kendi başına girdi. bir süre sonra Thor Minos Sözde boğa başı Minotor Doğum. Daedalus tarafından yaptırılmıştır. Labirent yaşamaya başlar.

3. Pegasus

Uçan Kanatlı At olarak bilinir kanatlı atYılan saçları ve herkesi taşa çeviren gözleriyle medusa Onun kanından doğar. Kahraman Medusa’nın başı kesildiğinde chirasaur ve pegasus Kökenli. Ama Pegasus’u daha çok Bellerophontes efsanesinden tanıyoruz. BellerophontesYanılgı ile mücadelesinde ona binen ve yardım eden attır.

Bellerophontes Chimera’yı öldürdükten sonra gururlandı ve Pegasus’a katıldı. Olimpos için Pegasus at sineği uçmaya başladığında ısırır. Bellerophontes’i umutsuzca sırtından atmak kanatlı at Sonra birer birer Burç gökyüzünde döner.

4. tek boynuzlu at

Mitolojideki en masum yaratıklardan biri. tek boynuzlu at Olarak da adlandırılır. Kanının bazı hastalıklara iyi geldiğini ve ilaç olarak kullanıldığını söylese de; kan içerler olumsuzlama Böyle olduğuna da inanılıyor. onu yakalamak çok zor tek boynuzlu atlar Mitolojide en çok tartışılan varlıktır.

5. Sentor

centaur Belin üstünde ve altında insan içinde oluşturulmuş varlıklardır. Hera’nın bu ormanda yaşayan canlıları yarattığına inanılsa da bazı kaynaklarda Kronos ve Villera’dan Büyüdüğü de söyleniyor. Genelde saldırgan yaratıklar olsalar da önemli efsanevi hikayelerde rol oynayanlar da vardır.

Herakles’in 12 görevinden Yaban domuzu ailelerinde adı geçen bu türlerden biridir. felsefe; Okçulukta, tıpta, sanatta ve müzikte bilge bir adam. Hayron Herakles’ten Akhilleus’a kadar birçok önemli şahsiyetin eğitiminde görev almış; Deianeria’ya Herakles’in tekrar ölmesine neden olacak kanı (iksiri) kim verdi? Nisos

6. Medusa

Phorkys ve Keto’nun birliğinden doğdu gorgolardan Aralarında tek ölümlü odur. güzel medusaAthena tapınağında Poseidon ile birlikte. Poseidon buna mecbur kalsa bile saygısızlık olarak gördüğü Athena tarafından lanetlenir; Yılan saçlı, yılan vücutlu ve gözlerinin içine bakan taşlı bir yaratığa dönüşür. Kahraman önce öldürüldü

7. sikloplar

Onları tek gözlü devler olarak tanımlayabiliriz. dev Bir diğer bilinen isim ise kalktı. Ölümlü, ölümsüz tanrılar gibi dev Zeus, Titanlara karşı savaşta kullanılır. Yıldırımı Zeus’a, dirgeni Poseidon’a ve görünmez miğferi Hades’e verdi. onlar dev. Demircilikte, duvarcılıkta ve el sanatlarında son derece yetenekli olan Kikloplar, Odysseus’un Truva Savaşı’ndan sonraki yolculuğunda adı geçen varlıklardır.

8. Kimera (Kimera)

El Ekhidna Kasırgasıcanavar çocuklardan biri o büyüyor. Yılan kuyruklu bir aslan ağzından alevler saçar. Chimera’yı öldürmek, Iobates’in Bellerophontes’e verdiği üç görevden biridir. Bellerophontes’te uçan kanatlı at kanatlı at İle yanılsamayı yok eder. Beller yazı tipleri Sivri mızrağını öyle bir güçle fırlatıyor ki o büyüyor yeraltına gömüldü. Ağzından çıkan ateşin bir kısmı yerin üstünde kalır. Çıralı Yanartaş’ta Kimera’da çıkan yangınların da kaynağıdır… Efsanevi hikayeye göre…

9. hidra

Kaynak: www.britishmuseum.org/collection/object/G_1842-0407-18

Kasırga ve Echidna Oğullarından biri bataklık canavarı hidra. Hera’nın Herakles’i yok etmek için baktığı bir canavardır. 7 yılan başı Herakles 12 görevini gerçekleştirirken Hydra’yı öldürür. HeraklesKesik kafası yeniden uzayan ve zehirli kanı olan bir hidrayı her öldürdüğünde, oklarını daha ölümcül hale getiriyordu. kanın için Alır. Belki ilerde bu kan onun ölümüne sebep olur, kim bilir…

10. Nimea Aslanı

Echidna tarafından yapılmıştır ortez Nemean aslanı, yaşadığı bölgede korku salan bir yaratık olan, adını taşıyan köpekle birleşmesinden doğdu. Özellikle Herakles’e karşı Hira Onun yetiştirdiği bu canavar Herakles’in 12 görevinden birinci mi. Çalışmayan oklar, mızraklar ve kılıçlar sert deriden Bu nedenle Herakles’in boğarak öldürebildiği aslan derisi, sonraki görevlerinde Herakles’in en önemli silahı olan kalkanı olacaktı.

11. Sirenler

Kaynak: www.britishmuseum.org/collection/object/P_X-3-243

Odysseus Öyküde adı geçen sirenler deniz kızları olarak adlandırılır ve genellikle belden aşağısı balık, yukarısı güzel bir kız olarak tasvir edilen kanatlı yaratıklardır. Ancak özellikle Yunan mitolojisinde SirenDenizcilere Ölüm Meleği denildiğini söylemek yanlış olmaz sanırım.

Denizcileri şarkılarıyla büyüleyin ve büyüleyin SirenOnları takip edenlerin ölümüne neden oldu. Odysseus’un uzun yolculukları ve arganauts seferi gibi efsanelerde sirenler ile Mücadelelerden de bahsedilir.

12. Suçlamak

Periler gibi, The Odyssey’de bahsedilen korkunç mağara sakini deniz canavarı b olarak bilinir. Bazı kaynaklara göre Ekhidna ve Kasırgalar Çocukları olduğu söylense de çeşitli efsaneler de vardır. Odysseus 12 ayaklı SillaOnu yarı yeraltında bir mağarada yaşayan bir canavar olarak tanımlıyor.

13. Ortrolar

Jerionius’un sığır sürülerini koruyan üç başlı köpek. İbn Ekhidna ve Typhon orthrusHerakles sürüleri çalmaya geldiğinde öldürüldü. Daha sonra Ekidna Orthros Federasyonu’ndan Nemean Aslanı ve Phix Doğum.

14. Harpiya

Kuşun en güzel örnekleri Likya önde gelen şehirlerden biri ksantos (Ksantos) bulundu Harpia Anıtıo. Ölülerin ruhlarını taşıyan varlıklar olarak tasvir edildiler. Siren şeklinde görünüyor harpler, Thomas ve Electra’nın oğullarıdır.

15. Ekidna

Oceanos’un kızı Kallirhoe tarafından yaratılan bel kısmı bir yılan (Ejderha) güzel bir genç kızın üstünde EkidnaTyphoon ile birliğinden birçok canlının doğmasına neden oldu. Kerberos, Kimera, Hydra, Orthos, Nemea Aslanı İçlerinde en ünlüsüdür.

16. Tayfun

yani dünya Gaia ile Tartaros’un kombinasyonundan kaynaklanan Tayfun Ateşli yılan denir. volkan tanrısı Ayrıca anılır. Ekidna ile olan birliğinden, birçok korkunç yaratık Dünya’yı terörize etti.

17. Piton

Kaynak: www.britishmuseum.org/collection/object/P_1947-0412-3-13

Jaya’da doğdu pitonDelphi Oracle Center’ın koruyucusudur. Delphi’yi kontrol etmek için Apollo Pitono Öldürür. dev dev yılan pitonBu aynı zamanda günümüzün piton adı verilen büyük yılanlarının da kökenidir.

18. Deniz kızı

Kaynak: www.britishmuseum.org/collection/object/P_1868-0808-2968

Zeus’un Kızları perilerO önemsiz kabul edilen tanrılardan biridir. Genellikle nehirlerde, denizlerde ve dağlarda yaşarlar. müzik ve dans Meraklı periler Çok zarif. Genellikle açıklamalarda çizgilerle birlikte görüntülenir. Kirk, O en ünlü perilerden biridir.

19. grifon

Aslan gövdeli ve kartal başlı kuşlar olarak tasvir edilmiştir. grifonVe Apollon’daki Zeus işbirliği içindeler. altındanmitolojide kuzeyde hazinelerin bekçisi olan grifonlar. hiperporans Kendi ülkesinde yaşadığı söyleniyor.

20. Geryon

Kaynak: www.britishmuseum.org/collection/object/P_1948-0410-4-68

Gerion, Khersor ve Clerho’nun birliğinden doğdu. Üç gövdeli dev Eritre Kralı Geryon olarak tasvir edilen, sığırları var Herakles’in görevlerinden biri ve bu sürüleri çalmak. geryon Ve köpeği Orthrus, üç başlı köpeği Herakles tarafından öldürüldü. Bu efsane aynı zamanda Cebelitarık Boğazı Yapıldığı hikaye bu.

21. satir

Kaynak: www.hermitagemuseum.org/wps/portal/hermitage/digital-collection/01.+paintings/31739

efsanelerin insan vücudu, keçi ayağı Canlı varlıklar olan satirler, vahşi varlıklar olarak tasvir edilmiştir. Ormanlarda ve kırlarda yaşayan satirler de genel olarak müziğe katılırlar. Dionysos İlgili açıklamalarda görünürler. Efsanelerden ekstralar diyebileceğimiz şeyler senin satirin arasında en ünlüsü bu Marcias. Ayrıca Apollon ile girdiği en iyi ukulele çalma yarışmasını da kaybetti. Daha sonra Apollon tarafından şerit öldürmek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın