medyauzmani.com
YSK’nın düğmeye basmasını bekliyoruz. – Özgün Fikirler

YSK’nın düğmeye basmasını bekliyoruz.

2023 seçimleri yaklaşırken Milet İttifakı’nın liderinin kim olacağı hala tartışılıyor. Son olarak 2 Ekim’de altı masa toplandığında, gözler adayın ilanına bakarken toplantıdan isim çıkmadı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak da konuyla ilgili bilgi verdi.

YOL HARİTASI BURADA

Öztrak, “Farklı siyasi partilerden altı parti farklılıklarını bir kenara bırakıp ülke, ülke ve demokrasi sevgisinde birleşti. Milletvekillerinin ülkeye gelmesi için yapılacakları bu ülkenin tablosu çizdi. dün de bir an önce kamuoyu önünde görülmesi yönünde bir karar aldı.

YABANCI TASARIM MALZEMELER İÇİN MALZEME ESASLARI

Yine çok önemli bir bölüm olarak ülkemizin yararına oluşturulmuş 9 büyük sorun alanındaki ortak ilkeleri belirlemek ve anlaşmayı bir an önce halka duyurmak amacıyla kurulmuştur. Ülkenin tablosu da Ege’deki Türk-Yunan gücünün Türkiye’ye karşı yok edilmesine ve Ukrayna’nın bazı bölgelerinin Rusya tarafından ilhak edilmesine karşı görüşlerini açıkça ifade etmiştir.

“YSK BEKLİYORUZ BUTONA BASIN”

13. Cumhurbaşkanını seçmek için gereken tek oylamadan ve Yasama Meclisine geçiş için gerekli mecliste çoğunluğu elde etme kararlılığından bahsetmedi. Yol belli, yol belli. Siyasi tarihimizin farklı ve derin tarihinden 6 parti olarak sahip olduğumuz değerler ve ilkeler ortadadır. Biz bir demokrasiyiz, otokrasi değil. Yetkililerin kanunlarına değil, kanunlara katılıyoruz” dedi. Öztrak, cumhurbaşkanı adayıyla ilgili soruya da “YSK’nın düğmeye basacağını umuyoruz” yanıtını verdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın