https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yıl içinde kazancı değişen genç girişimcinin gelir vergisi muafiyeti devam edecek mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Yıl içinde kazancı değişen genç girişimcinin gelir vergisi muafiyeti devam edecek mi?

Yıl içinde kazancı değişen genç girişimcinin gelir vergisi muafiyeti devam edecek mi?

2020 yılında ticari kazanç hükümlerine göre vergiye tabi olan ve genç müteahhit muafiyetinden yararlanan mükellef, genç müteahhit muafiyetinden yararlanmaya devam edebilir mi? 2021’de ticari kazanç yerine istihdam kazancı mı?

Genç girişimci istisnası, gelir vergisi istisnasıdır.

Gelir türüne göre fark yoktur. İstisnadan yararlanmaya devam edersiniz.

Ticari, zirai veya mesleki faaliyetlerinden dolayı ilk defa gelir vergisi mükellefiyetine tabi olan ve yirmi yaşını doldurmamış gerçek kişiler için Gelir Vergisi Kanununun 20 nci maddesinin bir nüshası dokuz, ticari, zirai veya mesleki faaliyetlerine başladıkları tarihten itibaren faaliyete başladıkları takvim yılından başlayarak üç vergi döneminde elde ettikleri bu kazançlardan 75.000 Türk Lirasına kadar Türk Lirası. Aşağıdaki koşullarda gelir vergisinden muaftır:


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın