https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yetenek sınavına tabi öğrenci alan okullara başvurular 15-29 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacak. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Yetenek sınavına tabi öğrenci alan okullara başvurular 15-29 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacak.

Yetenek sınavına tabi öğrenci alan okullara başvurular 15-29 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacak.

Müzik, hafızlık, hafızlık, hafıza, sanat ve sanat eğitimi veren güzel sanatlar liseleri, spor liseleri ve imam hatip Anadolu okullarına dokuzuncu sınıf öğrencilerinin kabulüne ilişkin usul ve esasları içeren “Yetenekli Öğrenci Kabul Eden Okullara Başvuru” elektronik kılavuzu. geleneksel, çağdaş ve sportif görsel sanatlar programları/projeleri yayınlanmıştır.

Kılavuza göre, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında lise, imam hatip lisesi veya özel ilköğretim programının uygulandığı Araştırma, Geliştirme, Eğitim ve Uygulama Merkezi’ni bitiren öğrenciler, bu okullara başvur.

Yetenek sınavı ile öğrenci alacak okullar 12 Haziran’da açıklanacak. 15-29 Haziran tarihlerinde sınav başvurularının yapılmasının ardından, 30 Haziran’da yeterlik sınavına giriş tarihi adaylara duyurulacaktır.

Yetenek testleri ve sonuçları 1-10 Temmuz tarihlerinde sisteme girilecektir. Öğrenciler, merkezi yerleştirme sonuçlarını 13 Temmuz’da e-okul sisteminde öğrenebilecekler. Kazananlar 13-17 Temmuz tarihlerinde kaydedilecektir.

ek yerleştirme
Kayıt hakkı kazanamayan adaylar için boş kalan ek yerleştirme kontenjanları 6 Ağustos’ta açıklanacaktır. Yerleştirme sonuçları, 10-13 Ağustos tarihlerinde açık kontenjan başvuruları alındıktan sonra 14 Ağustos’ta açıklanacaktır.

İleriki işe alım sürecinde kayıt hakkı kazananların kayıt işlemleri 17-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kılavuza ulaşmak için tıklayın


Kaynak: Milli Eğitim Bakanlığı Duyurusu 04.06.2020
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın