https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yeni başlayanlar için gerçek kullanıcıların reklamını yapmalı mıyız? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Yeni başlayanlar için gerçek kullanıcıların reklamını yapmalı mıyız?

Yeni başlayanlar için gerçek kullanıcıların reklamını yapmalı mıyız?

Yeni kayıt tarihi 08/09/2021 olan limited şirket için Vergi Dairesinin gerçek lehdar bilgi formunu internet üzerinden bildirmek gerekli midir? Geçici vergi ekinde mi yoksa kurum ekinde mi ilan edeceğiz?

Bildirimin kuruluş tarihinden itibaren bir ay içinde yapılması zorunludur.

Vergi Usulü Kamu Hukuku Kamu Beyanı (Emir No: 529)

Bildirim süresi ve düzenleme zamanı

Madde 6 – (1) Bildirim yapmakla yükümlü olan kurumlar vergisi mükelleflerinin, ara dönem vergi beyannamesi ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesinin ekinde yer alan gerçek hak sahibi bilgilerini beyan etmesi zorunludur.

(2) Mükellefler ile kurumlar vergisi mükellefi dışındaki diğer kişilerin intifa bilgilerini her yıl Ağustos ayı sonuna kadar Gelir İdaresi Başkanlığı’na elektronik ortamda iletmeleri zorunludur.

(3) Birinci ve ikinci fıkralarda belirtilenlerin yeni bir yükümlülük oluşturması veya bildirime eklenmiş olan bilgilerde değişiklik olması halinde, yeni yükümlülüğü veya bilgi değişikliğini izleyen bir ay içinde kuruma bildirir. meydana geldiği tarih.


Kaynak: Ismmmo, GİB
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın