medyauzmani.com
Yazlık kışlık giysilerin çıkarılması: pratik bilgiler – Özgün Fikirler

Yazlık kışlık giysilerin çıkarılması: pratik bilgiler

Mevsimler yazdan kışa veya kıştan yaza geçerken bazı hazırlıklar yapmak gerekir. Bunlardan biri yazlık ve kışlık giyinmedir. Bu yazımızda ev düzenleme konusunda pratik bilgiler vermeye devam ederken, kıyafet çıkarmanın en doğru ve pratik yollarından bahsedeceğiz.

Yazlık kışlık kıyafetlerinizi çıkarmak için kullanmadığınız kıyafetleri çıkararak başlayın.

Uzun zamandır kullanmadığınız bir şeyi elden çıkarmaktan korkmayın. Bu, temizlemenin başka bir yoludur. Fazla kullanılan ve yer kaplayan giysiler veya eşyalar size yük olmaktan ve işinizi zorlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Kullanmadıklarınızı saklamak yerine bağışlayın, ihtiyaç sahiplerine ulaştığında çok değerli olacaktır.

Kaldırma işleminden sonra temizlik zamanı

Tüm giysilerinizin temiz olduğundan emin olun ve gerekirse kirli veya kullanılmış giysileri yıkayın. Çıkaracağınız tüm kıyafetleri tek tek ele almak, temiz ve düzenli bir şekilde çıkarmak önümüzdeki sezonda size avantaj sağlayacaktır. Unutmayın ki içeride kirli kalan giysiler tüm sezon kapalı olacağı için bölgedeki diğer kıyafetleri de olumsuz etkileyecektir.

Örneğin bir gömlekte yıkanmadan çıkarılan bir leke bir sonraki sezona kadar gömlekte kalacağından kumaşa iyice nüfuz edecek ve bir daha asla çıkmayabilir. Ayrıca kıyafetlerinizde biraz yemek artıkları bile akarları davet edebilir. Bu nedenle yıkanabilir giysiler, giysilerinizi kaldırmadan önce yıkanmalı, yıkanamayan giysiler ise kuru temizleme ile çıkarılmalıdır.

Giysileri temizledim, hepsi temiz. O halde şimdi yapmanız gereken, kıyafetlerinizi çıkarırken saklayacağınız poşetleri, bidonları ve vakumlu poşetleri temizlemek. Saklamayı düşündüğünüz eşyalar yeterince temiz değilse, kıyafetleri temizlemenize gerek yoktur. Yıkanabilir eşyaların yıkanması ve silinebilir eşyaların silinmesi gerekmektedir.

Temizliğin bir sonraki aşaması, bir sezon boyunca çanta veya kutularınızı yerleştireceğiniz alanın tamamen temiz ve kuru olmasıdır. Tüm eşyalarınızın ve alanlarınızın kuru olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde rutubetten kaynaklanan küflenme sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

kıyafet giymek

Artık kıyafetleri çıkarabilir ve saklama kutuları, kutular, çekmeceler ve dolap içlerini düzenleyebilirsiniz.

Bir sonraki sezona kadar kullanmayacağınız her eşya mutlaka hak ettiği yeri bulmalıdır. Kutulara konan eşyalar, kaide üzerine yerleştirilen biblolar ve dolap içeriği sıraya göre düzenlenmelidir. Dolabın içine sığdırmak için farklı düzenleyiciler ve dolap kutuları kullanabilirsiniz. Vakumlu saklama poşetleri ile daha az yer kaplamasını sağlayarak düzenli bir saklama işlemi uygulayabilirsiniz. Sakladığınız eşyaların içine koyacağınız lavanta kesesi, defne yaprağı ve sabun sadece güveleri uzak tutmakla kalmayacak, aynı zamanda kıyafetlerinizin, yorganlarınızın, battaniyelerinizin de mis gibi kokmasını sağlayacaktır.

Evimizi sipariş etmek için başka bir işle ilgilendik. Yazlık ve kışlık kıyafetleri çıkarma işi planlarken sanıldığı kadar zor olmayabilir, ne dersiniz?

Ev sipariş süreci bilgileri

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın