https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yaşlı Destek Programı projelerine yaklaşık 30 milyon TL kaynak aktarılmıştır. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Yaşlı Destek Programı projelerine yaklaşık 30 milyon TL kaynak aktarılmıştır.

Yaşlı Destek Programı projelerine yaklaşık 30 milyon TL kaynak aktarılmıştır.

Bakan Selçuk: “Yadis teşkilatı çerçevesinde 62 bin 400 yaşlıya destek verdik”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Yaşlı Destek Programı (YADES) kapsamında 62 bin 400 yaşlı vatandaşın desteklendiğini bildirdi.

Bakan Selçuk, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, vatandaşların temel amacının, hayatlarının her aşamasında milletin mutluluğunu ve esenliğini garanti eden hizmetlerin sunulması olduğunu vurguladı. .

Bakan Selçuk, öncelikle yaşlı vatandaşlarımızın çevrelerinde sağlık, huzur ve güvenlik içinde yaşamlarını sürdürmelerini, toplum içinde aktif, üretken ve saygılı bir yaşam sürmelerini hedeflediklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın katkılarıyla olur. . 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü farkındalığı artırmak için önemli bir fırsattır. Bu anlamlı gün vesilesiyle yaşlılarımıza saygı ve hürmetlerimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bakanlık olarak en büyük hedefimiz yaşlılarımıza daha iyi yaşam koşulları sağlamak” dedi.

YADES projelerine 30 milyon liralık destek

YADES’in 65 yaş üstü vatandaşlara sağlanan önemli destek mekanizmalarından biri olduğunu kaydeden Bakan Selçuk, “Bakanlık olarak yaşlılarımızın korunması ve desteklenmesi gibi geniş bir uygulama yelpazesini kapsayan YADES projelerine mali destek sağlıyoruz. ve evde bakım ve psikososyal destek. Bu doğrultuda 13 ilde YADES projelerine yaklaşık 30 milyon lira aktardık. dedi.

Huzurevlerinde COVID-19 önlemleri devam ediyor

Huzurevlerinin işletilmesinden yaşlılara yönelik projelere kadar pek çok çalışmanın yürütüldüğüne işaret eden Bakan Selçuk, özel huzurevlerinde ağustos ayı itibarıyla 27 binden fazla yaşlıya bakım hizmeti verildiğini bildirdi. Bakanlık kamuya aittir ve Bakanlık tarafından kontrol edilmektedir.

Yeni tip koronavirüse (COVID-19) karşı resmi ve özel huzurevleri ile engelli bakım kurumlarında ilk tedbirleri salgının dünyada yayılmaya başladığı Ocak ayında aldıklarını hatırlatan Selçuk, tam olarak uygulayın. 26 Mart’tan itibaren kurumsal karantina kuralları, maske, mesafe, hijyen, düzenlilik ve Kovid-19 testleri, ziyaret kısıtlamaları gibi birçok önlemin hayata geçirildiği belirtildi.

Alınan tedbirler sayesinde huzurevlerindeki vaka sayılarının kontrol altında tutulacağını vurgulayan Selçuk, “Normalleşme adımları kapsamında şu anda yaşlı vatandaşlarımızın sadece Kovid-19’a yakalanmamak kaydıyla yakınlarının yanına tatile gitmelerine izin veriyoruz. -Kuruma döndüklerinde 19 test yapılıyor ve odalarda kalıyorlar.” Türkiye genelinde ikamet ediyorlar.Maske, mesafe, hijyen ve ziyaret kısıtlaması gibi tedbirleri taviz vermeden uyguluyoruz.Yaşlılar da “Huzurevleri ve yakınları sağlıklarını korumak için aldığımız tedbirlerden çok memnun. Bu vesileyle yaşlılarımız için çok çalışan personelimize teşekkür etmek için.”


Kaynak: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı TC
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın