medyauzmani.com
Yalova’da mahkemenin ardından hakimlere hakaret eden CHP’li yetkililer hakkında soruşturma başlatıldı. – Özgün Fikirler

Yalova’da mahkemenin ardından hakimlere hakaret eden CHP’li yetkililer hakkında soruşturma başlatıldı.

Sanıklardan CHP’li Vefa Salman’ın da bulunduğu davanın duruşmasında, mahkeme heyeti aleyhindeki meseleleri inceledi. Yalova Başsavcılığı, arama mahkemelerde ve mahkemelerde Mahkemeye hitaben, “bir devlet görevlisine işi nedeniyle hakaret etmek“,”hakimi etkilemeye çalışmak“ve”adaleti sağlamaya çalışmak“Hatalarını ortaya koydu.

CHP’NİN ÜÇ ANKARA DOSYALARI ÇIKARILIP ANKARA’YA GÖNDERİLDİ.

CHP Milletvekili Seyit Torun ile CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve Milletvekili Turan Aydoğan’ın İstanbul’daki dosyalarının ikincil olduğu gerekçesiyle ayrılarak incelenmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesine karar verildi.

Soruşturmada bazı şüphelilerin tespit edildiği öğrenildi.

olay

  1. Aralarında belediye başkan yardımcılığı görevinden uzaklaştırılan Vefa Salman ve Halit Güleç’in de bulunduğu bazı sanıklar ile 30’a yakın meclis üyesi Yargıtay’da yargılandı.

Sanık avukatı Vefa Salman, mahkemeye sunulan raporların lehlerine olduğunu ve davanın uzun süreceğini belirterek, müvekkilinin dosyaya bakılmadan yargılanmasını istedi.

Mahkeme talebi reddedince, salonda konuşulanları takip eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve yardımcıları, mahkeme heyetine yanıt vererek salonu terk etti.

Ağırlaşma nedeniyle ara veren mahkeme, duruşmayı dinleyicilere kapattı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın