medyauzmani.com
Yabancılar Türkiye’de şahıs şirketi kurabilir mi? – Özgün Fikirler

Yabancılar Türkiye’de şahıs şirketi kurabilir mi?

Yabancı müvekkilim metal ürünler için sözleşme yapmakta olup tacir siciline kayıtlıdır. Gerçek yöntem bir bilanço defteri tutar. Yurt dışında nakliye işi yapmak istiyor. Ek bir faaliyet kodu kaydederek bu işlevi şahıs şirketi olarak gerçekleştirebilir misiniz?

Vergilerin uygulanması bakımından gerçek kişiler de nakliye işi yapabilirler.

Ancak diğer mevzuatta yasaklar var mı bilmiyoruz. Ulaştırma Bakanlığı’ndan bilgi alın


Yabancı ortaklı limited şirketin yönetim kurulu üyesi olmayan yabancı ortağı yurt dışında yerleşiktir ve şirketin yurt dışı bağlantılarını yapar. Yabancı ortak bu işlemler için şirketten aylık 1.000 Euro talep ediyor. Gerekli ücretleri nasıl belgeleyebilir ve ödeyebiliriz?

Bordro şirket tarafından hazırlanır, belgelenir ve giderleştirilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın