medyauzmani.com
Xi Jinping’in dikkatini çeken ABD sözleri: İşbirliği güçlendirilmeli – Özgün Fikirler

Xi Jinping’in dikkatini çeken ABD sözleri: İşbirliği güçlendirilmeli

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Ulusal Komite tarafından düzenlenen ABD-Çin ilişkileri konulu bir etkinlikte, dünya barışına katkıda bulunmak için Çin ile ABD arasındaki iletişim ve işbirliğinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Çin Ulusal Komitesi tarafından düzenlenen ABD-Çin ilişkileri etkinliğinde iki ülke arasındaki ilişkilere de değindi. Xi Jinping, “Büyük ülkeler olarak Çin ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ilişki ve işbirliğinin güçlendirilmesi, küresel istikrar ve güvenliğin desteklenmesine ve küresel barış ve kalkınmanın desteklenmesine yardımcı olacaktır.Xi, ilişkilerin güçlendirilmesinin sadece her iki ülke için de iyi olmayacağını, aynı zamanda dünyaya da fayda sağlayacağını vurguladı.ABD ile karşılıklı saygı göstermek, barış içinde yaşamak ve yeni bir çağda birlikte yaşamanın yollarını bulmak için çalışmaya hazırız.“dedi.

Çin’in Tayvan’a yönelik politikası, Rusya ile ilişkileri gibi konularda iki ülke arasında farklılıklar var.

ABD Başkanı Joe Biden, dün askeri danışmanlarıyla yaptığı görüşmede, Çin ile rekabetin düzgün yapılması gerektiğini söyledi, “Çatışmaya neden olmak istemiyoruz” bir yorum yapmıştı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın