medyauzmani.com
WordPress ile oluşturulmuş siteler: Gösterilen site örnekleri | Türkiye – Özgün Fikirler

WordPress ile oluşturulmuş siteler: Gösterilen site örnekleri | Türkiye

WordPress ile oluşturulmuş web siteleri Ne görmek istiyorum ve WordPress ile ne tür siteler oluşturuldu? Her zaman bir yerlerden WordPress ile bir web sitesi oluşturulabileceğini duyuyorum;

WordPress tam olarak ne yapabilir? WordPress ile neler yapılabilir?

Türkiye’de WordPress kullanan siteler, en popüler siteler hangileri?

Dünyadan ve Türkiye’den WordPress sitelerinden örnekler gösterebilir misiniz?

doğal olarak!

Bu yazıda, WordPress ile oluşturulmuş yüzlerce web sitesi örneği göreceksiniz!

içindekiler:
>> WordPress Sitelerinden Örnekler (Türkiye)
>> WordPress site örnekleri (yabancı)
>> WordPress ne yapar?

WordPress Sitelerine Örnekler (Türkiye)

# Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden biri. Sözcü.com.tr Site WordPress altyapısını kullanmaktadır. 2007 yılında yayın hayatına başlayan gazete, yıllardır WordPress altyapısını kullanarak okuyucularına haber ulaştırmaktadır.

Sözcü.com.tr

# Türkiye’nin ilk kurucu üniversitesi ve dünyanın en ünlü üniversitelerinden biri olan Bilkent Üniversitesi de web sitesinde yer almaktadır. bilkent.edu.tr WordPress altyapısını kullanarak yayınlar.

WordPress ile Oluşturulan Web Sitesi Örnekleri - bilkent.edu.tr

bilkent.edu.tr

# Çoğumuzun yemek tarifleri denilince akla gelen ilk yemek tarifi sitelerinden biridir. NefisYemekTarifleri.com Ayrıca WordPress sitesinde tariflerini takipçileriyle paylaşıyor.

WordPress kullanan web siteleri - NefisYemekTarifleri.com

NefisYemekTarifleri.com

# WordPress ile oluşturulan siteler arasında popüler teknoloji haber sitesi ve blog yer almaktadır. TeknoSeyir.com Ayrıca birde şu var. Hatta Türkiye’de en çok ziyaret edilen teknoloji sitelerinden biridir. Technopat.net E ShiftDelete.net Web siteleri de altyapı olarak WordPress’i tercih ediyor.

Popüler WordPress Siteleri - TeknoSeyir.com

TeknoSeyir.com

# Peki, WordPress kullanan büyük siteler arasında devlete ait siteler var mı? Elbette var. Türk Dil Kurumu web sitesi tdk.gov.tr Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına ek olarak hizmet vermektedir. sbb.gov.tr Web sitesi için WordPress tercih edilir.

WordPress ile oluşturulan web sitesi örnekleri - tdk.gov.tr

tdk.gov.tr

# Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sosyal ağ sitelerinden biri ListeList.com Ve altyapısı için WordPress’i tercih edenler.

Yerleşik WordPress Siteleri - Listlist.com

ListeList.com

# Ülkemizdeki Ünlü İnternet Servis Sağlayıcı turk.net Ayrıca WordPress altyapısı kullanılarak oluşturulan site ile müşterilerine hizmet vermektedir.

WordPress kullanan siteler - turk.net

turk.net

# Tarkan, mega yıldızımız tarkan.com Min Tarkan’daki kişisel resmi sitesi için WordPress’i seçti Fadel diyorVe Mabel MatizVe Sıla CinoğluVe Murad Boz Ünlü sanatçılarımız gibi onlar da sitelerini WordPress ile oluşturuyorlar.

WordPress ile Oluşturulan Büyük Siteler - Tarkan.com

Tarkan.com

# Dünyaca ünlü yerli havayollarından biri SunExpress.comhizmetlerini WordPress altyapısı ile oluşturduğu web sitesi üzerinden online olarak sunmaktadır.

WordPress ile Oluşturulan Web Siteleri - SunExpress.com

SunExpress.com

# WordPress siteleri arasında lider iletişim operatörü Turkcell, Turkcell Medya E Blog Koridoru Blog siteleri de var.

Popüler WordPress Siteleri - Turkcell Passage Blog

Turkcell Koridor Blogu

# Örnek olarak gösterebileceğim WordPress siteleri elbette bununla sınırlı değil. Aşağıda birkaç Türkçe WordPress sitesi listeledim. Ayrıca kendi web siteniz için bir göz atabilir ve ilham alabilirsiniz.

Popüler Markalar Blog Siteleri:

Resmi üniversite web siteleri:

Şirket/şirket web siteleri:

E-ticaret siteleri:

Kurum/Dernek Web Siteleri:

WordPress ile oluşturulmuş web siteleri (yabancı)

# WordPress dünyasına girdiğinizde cPanel adını oldukça sık duyacaksınız. WordPress Korma web sitesi Birkaç kurulum rehberi videolarımda hosting yönetim paneli olan cPanel üzerinden WordPress kurulumunu en pratik şekilde nasıl yapabileceğinizi anlatıyorum. İşte resmi cPanel web sitesi cpanel.net WordPress’i kullanmak için.

WordPress Tabanlı Siteler - cPanel.net

cPanel.net

# Dünya çapında en çok oynanan çevrimiçi çok oyunculu video oyunu PUBG, pubg.com Resmi web sitesi yerine WordPress’i tercih edenlerden. Sitenin Türkçe versiyonu da bulunmaktadır.

WordPress siteleri - pubg.com

pubg.com

# Dünyanın en saygın haber ve siyaset dergilerinden biri olan Time dergisi, fiziksel dergi dışında Amerika merkezlidir. zaman.com Ayrıca başlığında WordPress altyapısı ile oluşturulmuş kendi web sitesi üzerinden okuyucularıyla buluşmaktadır.

WordPress ile oluşturulmuş web sitelerine örnekler - time.com

zaman.com

# Çoğumuzun kullandığı Windows işletim sistemini yaratan Microsoft da haberlerini aktarmak için orada. haberler.microsoft.com Web sitesini WordPress kullanarak oluşturdu. Ayrıca mesajlaşma uygulaması Microsoft Skype markası Nesne Ayrıca WordPress’i kullanır.

WordPress ile Oluşturulan En İyi Web Siteleri - news.microsoft.com

haberler.microsoft.com

# Eğlence sektöründe dünyanın en büyük medya şirketlerinden biri. Walt Disney Şirketi Ayrıca WordPress ile oluşturulmuş popüler web siteleri arasındadır. Disney de kitaplar.disney.com O da WordPress’i seçti.

WordPress ile Oluşturulan Siteler - TheWaltDisneyCompany.com

TheWaltDisneyCompany.com

# Sony markasını hepimiz biliyoruz. Dünyaca ünlü şirket, PlayStation konsolunun açılışını yaptı. PlayStation.Blog Sitesi için WordPress’i seçti. Aslında Sony, WordPress’e çok güveniyor. sony müzik WordPress altyapısını da kullandım.

WordPress kullanan siteler - Blog.PlayStation.com

Blog.PlayStation.com

# Popüler çevrimiçi müzik dinleme uygulaması Spotfiy de haberlerini WordPress ile oluşturdu. haber odası.spotify.com yayınlanan.

Oluşturulan WordPress Siteleri - newsroom.spotify.com

haber odası.spotify.com

# Amerika Birleşik Devletleri başkanlarının Washington’da bulunan resmi konutu, Beyaz Saray olarak bildiğimiz şey Beyaz Saray Resmi web sitesi de WordPress altyapısı kullanılarak oluşturulmuştur.

WordPress ile Oluşturulan Web Sitesi Örnekleri - WhiteHouse.gov

WhiteHouse.gov

# Dünyaca ünlü şarkıcı Katy Perry de kettyperry.com Resmi web sitesi için WordPress’i tercih edenler.

WordPress ile oluşturulmuş web siteleri - KettyPerry.com

KettyPerry.com

# Dünyanın en çok ziyaret edilen teknoloji haber sitesi Crunch AlSite altyapısı için WordPress’i tercih ederek dünya çapında yayın yapmaya devam etmektedir.

WordPress ile Oluşturulan Web Siteleri - TechCrunch.com

TechCrunch.com tarafından onaylandı

# Dünya çapında WordPress ile oluşturulan siteler elbette o kadar da iyi değil. Diğerlerini aşağıda listeledim.

WordPress nedir – WordPress ile ne yapar?

Eh, bu WordPress siteleri örnekleri iyi, ama bence bir dosya var Fikri sitesi Evet, WordPress altyapısını kullanarak aklımdaki fikri hayata geçirebilir miyim?

WordPress ile yapabileceklerimin bir üst sınırı veya maksimum kapasitesi var mı?

WordPress ile tam olarak ne yapılabilir?

Bu soruya verilebilecek en iyi cevap aslında aşağıda paylaştığım cevaptır. WordPress sitesi kurma Videomda bulabilirsiniz.

Özellikle videonun 18:17 – 25:43 dakikaları arasında WordPress ile kurulabilecek site türlerini detaylı olarak anlatıyorum:

Bu videoya ek olarak, olayı biraz daha özelleştireyim ve daha ayrıntılı ve derinlemesine cevaplar bulabilmeniz için belirli örnekler vereyim:

#Diyelim ki bir haber sitesi oluşturdunuz ve bunu WordPress ile yaptınız. (Görmek. Haber sitesi kurmak ) Bu sitede teknoloji haberleri veriyorsunuz ve bir süre sonra iyi gidiyorsunuz. Haberiniz binlerce kişi tarafından okunuyor.

Bu noktada siteyi biraz genişletip üyelik sistemi oluşturmak istiyorsunuz. Bu noktada konumunuz WordPress Abonelik Eklentisi Üyelik altyapısını sitenize kurabilir ve entegre edebilirsiniz.

hayır:WordPress eklentilerini bir eklenti olarak da düşünebilirsiniz. Yani yama paketleri gibidirler. Şu anda piyasada yüz binlerce eklenti var. Bu eklentilerin sayısı o kadar fazladır ki aklınıza gelebilecek hemen hemen her sistem için bir tane vardır.

yine bu Eklentileri yükleyin Veya yönetmek için herhangi bir teknik veya kodlama bilgisine ihtiyacınız yok. Her bir eklentiyi site panelinize yükledikten sonra bir admin paneli olacak ve açma/kapama, ekle/kaldır gibi tıklama yöntemleri ile eklenti ayarlarını yapacaksınız.

#Diyelim ki bir e-ticaret sitesi kurdunuz. Bu e-ticaret platformu, yani sepete ekleme, siparişi tamamlama, ödeme alma vb. aynı zamanda ücretsiz bir WordPress eklentisidir. WooCommerce ile yapabilirsiniz. (Görmek. e-ticaret sitesi nasıl kurulur )

#Yine diyelim ki site ziyaretçinizle daha yakın bir ilişki kurmak istediniz ve sitemde canlı sohbet bölümü olduğu fikrine kapıldınız, böylece ziyaretçi istediği zaman benimle iletişime geçebilir.

O zaman tek yapman gereken Canlı Sohbet Eklentisi yüklenecek. Sitenizde canlı sohbeti tek tıkla ve eklenti admin panelinden 5 dakikada yapacağınız ayarlarla aktif hale getirmeniz mümkün.

veya sitenizde Soru cevap Bir bölüm oluşturmak istiyorsunuz. Yine tek bir eklenti kurarak doğrudan istediğinizi yapmanız mümkün.

İşte tam da bu yüzden WordPress ile neler yapılabilir sorusu sonsuz sayıda yanıtlanabilir.

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılması ve popüler olması binlerce geliştiricinin bu alanda sürekli yenilik yapmasının bir nedenidir.

Bu, WordPress ekosistemine sürekli olarak yenilikler ve gelişmeler ekliyor. Böylece bu sistem aslında kartopu etkisi ile büyüyen bir döngü içinde devam ediyor.

yapacağız

Aslında aklınıza gelebilecek her türlü iş modeli ve fikri, yukarıda paylaştığım WordPress site oluşturma videosunda anlattığım temalar (WordPress altyapısına özel kodlanmış hazır site tasarımları) ve eklentiler ile WordPress ile gerçekleştirilebilir.

WordPress altyapısı için binlerce tema olduğu için bu temalara ek olarak temaların eksik olduğu işlevsellik ve işlevsellik vs. vardır. için tekrar Abonelik uzantılarıVe Rezervasyon aksesuarlarıVe etkinlik eklemeleri, Sosyal paylaşım eklentileriVe Pop-up eklentileri, menü eklentileri, reklam eklentileri, galeri eklentileri vb. Ayrıca, aşağıdakiler gibi belirli işlevlere ayrılmış yüzlerce ve binlerce eklenti vardır.

Ve şu anda WordPress ile ne yapacağımı yazarken bahsettiğim şey bu. sadece aklıma gelen.

#Yani kelimenin tam anlamıyla WordPress Uçurum.

İşte tam da bu yüzden dünya çapındaki web sitelerinin yaklaşık %40’ı WordPress kullanıyor. Bu yüzden WordPress ile ne yapılır sorusunun cevabı sonsuzdur.

Web dünyasına girmek ve bunu profesyonelce yapmak istiyorsanız kesinlikle WordPress ile bu yola başlamanızı tavsiye ederim. Bu işi öğrenip zamanınızı ve emeğinizi verdiğinizde önünüzde açılacak kapılara şaşıracaksınız.

İlk adımı atmak için WordPress sitesi kurma Benim makalemden başlayabilirsiniz.


WordPress ile Oluşturulan Siteler: En İyi WordPress Site Örnekleri Faydalı’daki yazımı umarım bulmuşsunuzdur. Yazımı sosyal medyada paylaşarak teşekkürlerinizi gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın