medyauzmani.com
Volvo Cars’tan radar sistemleri – Özgün Fikirler

Volvo Cars’tan radar sistemleri

Volvo Sürüş verimliliğinde önemli bir rol üstlenen Cars, Volvo EX90 tamamen elektrikli SUV’da ilk kez bir radar sistemi geliştirdi.

Volvo mühendisleri tarafından geliştirilen yeni iç mekan radarı, uyuyan bir çocuğun nefes alması gibi milimetreden küçük ölçekteki hareketleri algılamak için yüksek hassasiyetle tasarlanmıştır. Bu parça bagaj dahil arabanın içinde bulunur.

Yeni radar sistemi, bugün tanıtılan ve yakında piyasaya sürülecek olan Volvo EX90 tamamen elektrikli SUV’da yer alacak. Bu plan, pek çok ailenin başına gelen korkunç trajedinin cevabı olacak.

İstatistiklere göre, 1998’den bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde 900’den fazla çocuk sıcak bir arabada bırakıldıktan sonra öldü. Trajik bir şekilde, bu ölümlerin çoğuna çocuğun arabada bırakılması neden oldu.

Volvo Cars’ın kimsenin ‘geride kalmaması veya unutulmaması’ için tasarladığı yeni radar sistemi, düzenlemelere göre ilk kez 9 Kasım’da piyasaya sürülecek olan Volvo EX90’da standart bir özellik olarak sunulacak. Bu, gelecek diğer Volvo otomobillerine de dahil edilecek.

teknoloji desteği

Tavana monte edilen sensörler, tavana monte edilen okuma lambaları ve otomobilin bagajına entegre bir sistem, tüm aracın içindeki milimetrik hareketi algılayabilen ilk sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Önden arkaya radarlar, kabinin mümkün olduğunca çoğunu kapsamak ve araçta bir çocuk veya evcil hayvan bırakılıp bırakılmadığını tespit etmek için arka bagaj da dahil olmak üzere kabinin her yerine yerleştirilmiştir.

Volvo Cars’ın Yaralanmaları Önleme Kıdemli Teknik Uzmanı Lotta Jakobsson, “Kimse dikkati dağılmak veya yorulmak istemez, ancak hepimiz bunun gibi şeylerin olabileceğini biliyoruz. Hepimiz insanız ve sürprizler hayatın bir parçası. Bu gibi durumlarda sizlere en son teknoloji ile yardımcı oluyoruz ve kazara aile üyelerinizi veya evcil hayvanlarınızı içeride unutmamanıza yardımcı oluyoruz. “

Gerektiğinde kullanıcıyı bilgilendirmek ve “unutmayı” önlemek için çalışan Volvo mühendisleri, bir aile üyesinin araçta unutulması durumunda kullanıcıyı bilgilendirmek için en iyi zamanın aracın kendini kilitlemeye çalıştığı an olduğunu belirledi.

Araç kilitlenmeye çalışıldığında, iç radar sistemi devreye girerek araç kilitlenmeden önce araç içinde insan veya evcil hayvan olup olmadığını tespit eder.

İçeride bir aile üyesi veya evcil hayvan bulunursa, aracın kilidi açılacak ve orta ekranda bir hatırlatıcı görüntülenecektir.

Kabinde insan veya hayvan bulunduğunda otomobilin kliması konfor sağlamaya devam ediyor. Bu, hipotermi veya sıcak çarpması gibi riskleri azaltmaya yardımcı olacaktır.

Lotta Jakobsson, “Güvenlikte her zaman lider olduk ve araç güvenliğinde yeni standartlar belirleyerek hayatları korumaya devam etmek istiyoruz. Bu aynı zamanda kendinizi güvende ve huzurlu hissettirecek bir vizyon. hayattan zevk almanıza ve kazalardan kaçınmanıza yardımcı olur.”

küçük bir metin

Otomotiv sektöründe bu sistemin kullandığı 60GHz frekansının kabul edildiği tüm ülkelerde, araç içi radar sistemi standart olarak araçlarımızda yer alacaktır. Volvo Cars, onay almak için her zaman özel pazarlarla çalışır; izinler verildiğinde sisteme başlayacağını duyurdu. Klima, yüksek voltajlı pilin şarjı yeterli olduğu sürece çalışmaya devam edecektir.

Kaynak: Carmedya.com / Araçlar

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın