https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Virüs nedeniyle işe gelemeyen stajyer öğrencilere ödeme yapmalı mıyız? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Virüs nedeniyle işe gelemeyen stajyer öğrencilere ödeme yapmalı mıyız?

Virüs nedeniyle işe gelemeyen stajyer öğrencilere ödeme yapmalı mıyız?

Şirketimizde iki stajyer öğrenci bulunmaktadır. Haftada üç gün işe, iki gün okula gidiyorlar. Covid-19 nedeniyle 16 Mart’tan beri işe gelmiyorlar. Gelmedikleri bu günlerin parasını vermemiz gerekiyor mu?

Fiili olmayan çalışılan gün ücretini ödemek zorunda değilsiniz.

Kısa Çalışma Ödeneğine hiç başvurmadığımız halde ücretsiz izin desteğine başvurabilir miyiz? Genelge ile kapatılan berber işletmemizde Nisan ayında çalışan bordromuza yıllık izin bildirerek 30 gün prim ödedik. Çalışanlarımızın yıllık izin hakkı bulunmamaktadır. Bu durumda bir sonraki yıllık izin hakkını gösterebilir miyiz?

Kusur yok.

İş Kanunu’na göre, işçilerin hak kazandıkları yıllık izin süreleri, aynı işverene ait bir veya birden fazla işyerinde çalışan işçilerin kıdemlerine göre belirlenir. İşe giriş tarihi itibariyle deneme süresi dahil bir (1) yılını dolduran işçiler yıllık izin kullanabilirler. Yıllık ücretli izin defterine kaydedilmelidir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımız istifa edebilir mi?

Kısmi süreli çalışanlar ücretsiz izin desteğinden yararlanabilir mi?

Ücretsiz izin ve ücretsiz nakit alan çalışanlar için asgari gün bildirim kodu ne olmalıdır?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın