medyauzmani.com
Vernik nasıl yapılır? Vernik nasıl uygulanır? – Özgün Fikirler

Vernik nasıl yapılır? Vernik nasıl uygulanır?

Ahşap masanızı veya sandalyelerinizi boyamak istiyorsunuz, vernik aldınız ama cilalamayı bilmiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere verniği en basit haliyle nasıl uygulayacağınızı anlatıyoruz. Başlayalım.

kilit nokta

Sentetik reçine mobilya için daha kullanışlıdır. Sentetik reçineye sentetik reçine verniği de denir. Sık kullanılan ve sürekli aşınmaya maruz kalan mobilya yüzeylerinde reçine cila kullanılabilir. Sentetik reçine kullanımı, mobilyaların görünümüne olumlu etkiler sağladığı gibi, mobilyalarınızı çizilme, kir gibi olumsuz etkenlerden de korur.

Cilalanacak yüzeyde çatlaklar, çöküntüler veya boşluklar varsa öncelikle dolgu verniği uygulamayı düşünebilirsiniz.

Farklı vernik türleri vardır. İhtiyaç ve tercihlerinize göre su bazlı vernik, yat verniği veya sprey vernik arasından seçim yapabilirsiniz.

Vernik uygulamak için malzemeler

  • Temizlik için ıslak ve kuru bez
  • zımpara kağıdı
  • fırça
  • vernik

Vernik nasıl yapılır?

1. Her şeyden önce, mobilyaların yüzeyi temizlenmelidir. Nemli bir bezle mobilyalardaki tozu ve kiri temizleyin.

2. Temizleme işlemini tamamladıktan sonra mobilya yüzeyini kuru bir bezle silin ve yüzeyin tamamen kuru olduğundan emin olun.

3. Ardından yüzeyi zımpara kağıdı ile zımparalayın. Tüm yüzey üzerinde eşit bir şekilde zımparalamayı bitirdikten sonra, bir fırça yardımıyla tozu fırçalayın.

4. Artık cila aşamasına hazırsınız. Verniği kutuda karıştırın.

5. Verniği uygulayacağınız fırçayı daldırırken, fırça kıllarının yüksekliğinin üçte birinden fazla batırmamaya dikkat edin.

6. Verniği kutunun üzerindeki talimatlara göre ahşap yüzeye uygulayın. İyi bir sonuç almak için birden fazla katman uygulamak faydalı olacaktır. Ancak katlar arasında vernik cinsine göre kesin sürelerin beklenmesi önemlidir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın