medyauzmani.com
Ukrayna havacılığını teşvik etmeye çalışıyoruz – Özgün Fikirler

Ukrayna havacılığını teşvik etmeye çalışıyoruz

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e bu sabah düzenlenen füze saldırısına dikkat çekerek, kent sakinlerinin sabah trafiğinde ve kentin yakınında açılan çukurda ölmekten korktuğunu söyledi. . çocuk oyun alanı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, büyük şehirlere ve sivillere füze fırlatıyor. “korkmuş“ve”kesinlikle kabul edilemez” Baerbock bunu fark etti “Ukrayna’da havacılık güvenliğini güçlendirmek için her şeyi yapıyoruz”” ifadesini kullandı.

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht yaptığı yazılı açıklamada, Kiev ve diğer birçok şehre yapılan son füze saldırılarının Ukrayna’da acilen hava savunması sağlama ihtiyacını gösterdiğini söyledi.

Rusya’nın füze ve insansız hava araçlarıyla yaptığı saldırılar sivillerin üzerinde. “tehlikeli” Lambrecht, Ukrayna’yı özellikle uçaksavar silahlarıyla desteklediğini söyledi.

Lambrecht, önümüzdeki günlerde son teknoloji ile yapılan ilk Iris-T SLM tipi hava savunmasının Ukrayna halkını korumaya hazır olacağını söyledi.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Iris-T SLM sisteminin yeni geliştirilen bir savunma sistemi olduğu, Almanya’nın Ukrayna’ya 4 adet Iris-T SLM sistemi tedarik edeceği belirtildi.

kaynak: AA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın