https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ücretsiz izin ve kısa çalışma ödeneği alan şirketler işçi çalıştırabilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Ücretsiz izin ve kısa çalışma ödeneği alan şirketler işçi çalıştırabilir mi?

Ücretsiz izin ve kısa çalışma ödeneği alan şirketler işçi çalıştırabilir mi?

İşyeri için kısa çalışma ödeneği 31.05.2020 tarihinde sona ermiştir. Kısa çalışma ödeneğinden iki ay yararlandı. 01.06.2020 tarihinden itibaren kısa çalışma ödeneğinden yararlanan çalışanlar nakdi ücret desteğinden yararlanabilir mi?

İşçiler;

a) 4/17/2020 tarihinden itibaren iş sözleşmesi imzalanan işverenin 4857 sayılı Kanunun geçici 10 uncu maddesine göre ücretsiz izne ayrılması,

b) Kısa çalışma ödeneğinden yararlanmamak.

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık aylığı almamak,

ç) 01, 04, 05, 06, 12, 14, 20, 29, 32, 35, 39, 52, 53, 54 veya 55 numaralı belge türleri SGK’ya tebliğ edilmiş olup, işverenler tarafından tarihinde ilan edilen şartları bir arada almak üzere SGK’ya tebliğ edilmiştir. beşinci maddenin birinci maddesi. Fıkra kapsamında gerekli bildirimin yapılması halinde 4857 sayılı Kanunun Geçici 10 uncu maddesi kapsamında ücretsiz izinde geçirdikleri süre için nakdi ücret yardımına hak kazanırlar.

Kahvehane işletmemizde 3 çalışanımız bulunmaktadır. Nisan ayı itibariyle ücretsiz pandemi iznindeler.

Ücretsiz izindeyken yeni bir çalışan alabilir miyiz?

İşçi alımını yasaklayan herhangi bir yasal düzenleme yoktur.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Yabancı çalışanlar ücretsiz izin desteğinden yararlanabilir mi?

Haziran ayında ücretsiz izin desteğine kaç gün başvurabiliriz?

Kısa çalışma ödeneği desteği sona eren bir şirket ücretsiz izin desteğine başvurabilir mi?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın