medyauzmani.com
Ücretlere ilişkin gelir vergisi beyannamesinde ücretin tamamı bildirilir mi? – Özgün Fikirler

Ücretlere ilişkin gelir vergisi beyannamesinde ücretin tamamı bildirilir mi?

2020 yılında birden fazla işverenden alınan ücretlerin 49.000 TL ile ilk işverenden sonra (ilk işveren hariç) işverenlerden alınan ücretlerin, toplam brüt ücret veya sonraki kalan tutarlarla (vergi kuralları) sınırı aşıp aşmadığının tespiti amacıyla karşılaştırılması Brüt ücretten SGK primi kesintisi ve diğer kesintiler Bu benim toplamımda mı yapılır?

Hesaplamada dikkate alınacak tutar götürü ücrettir (brüt ücret)

22.11.2020 tarihinde vefat eden gerçek kişinin yıllık gelir vergisi beyannamesini 4 ay içinde onayladık ve son ödeme tarihi 22.03.2021 idi. Bu kişiye normal gelir vergisi gibi iki taksitte ödeme yapılabilir mi yoksa 22.03.2021 tarihine kadar tamamının mı ödenmesi gerekiyor?

Tam olarak ödendi (22.03.2021)


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya tüzel kişiler tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu tutulamaz. resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın