medyauzmani.com
Türkiye’deki şirketin yurt dışında açtığı banka hesabındaki hareketleri Türkiye’de nasıl işlememiz gerekiyor? – Özgün Fikirler

Türkiye’deki şirketin yurt dışında açtığı banka hesabındaki hareketleri Türkiye’de nasıl işlememiz gerekiyor?

Türkiye’deki şirket adına yabancı ülkelerde açılan banka hesaplarındaki hareketleri Türkiye’deki banka hareketleri gibi işleyecek miyiz?

Merkezi Türkiye’de bulunan şirketlerin yurt dışında şube vb. açmadan yurt dışındaki bankalarda hesap açması halinde muhasebe uygulamaları açısından banka hareketleri Türkiye’deki bankalarda yapılan işlemler gibi yasal kayıtlara işlenecektir. Bunun yanında yurt dışındaki banka hesabı üzerindeki hareketlerin şirketin ticari faaliyeti kapsamındaki tahsilat, ödeme ve diğer finansal işlemleri ile uyumlu olması gerekir. Diğer kanunlar karşısındaki yükümlülüklerin de ayrıca incelenmesi ve buna göre işlem tesis edilmesi önemlidir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın