medyauzmani.com
Türkiye’de alınan hizmetler karşılığında yurtdışındaki bir firmaya kesilen faturada KDV hesaplanmalı mıdır? – Özgün Fikirler

Türkiye’de alınan hizmetler karşılığında yurtdışındaki bir firmaya kesilen faturada KDV hesaplanmalı mıdır?

Belçika’da bulunan bir firmaya deniz yolu ile katran ihraç etmekteyiz. Nakliye hizmetleri, lojistik, gümrükleme, sigorta, pompa taşıma, ürün yükleme için temizlik, güvenlik ekipmanları, tehlikeli madde güvenlik danışmanı ile muayene, tehlikeli madde hazırlama veri raporu, limanda yaptığımız depo pompa ve ekipman giderleri faturaya dahil değildir. yabancı firmaya ihraç ettiğimiz malları ayrı bir fatura ile ihraç ediyoruz. Ayrı fatura KDV’li mi, olmamalı mı?

Bahsettiğiniz işlem için kesilecek fatura üzerinden KDV hesaplanacaktır.

İhracat için tescil edilen mallar 3 ay içinde ihraç edildi. Malların bir kısmı iade edildi, bu durumda ne yapmalı?

Alıcı, malı yurt dışındaki kaynağına iade ederse; Üreticinin yapabileceği bir şey yok. İhracatçı gelen malı üreticiye iade ederse KDV faturası düzenler.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

İhracat için kaydedilen teslimatlar KDV beyannamesinde hangi satırda görünür?

Kayıtlı ihraç malı satın alan ihracatçıların KDV iadesine ilişkin açıklamalar

Yurtiçi teslimler ile ihraç kayıtlı teslimlerdeki kur farkları için KDV hesaplama yöntemi

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın