medyauzmani.com
Türkiye ve Suriye, Erdoğan Esad’ın konuşmasının ardından Rusya’dan çekildi – Özgün Fikirler

Türkiye ve Suriye, Erdoğan Esad’ın konuşmasının ardından Rusya’dan çekildi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov Lübnan gazetesi Al-Akhbar’a konuştu.

Gazete, Suriye bakan yardımcısı ve Suriye’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Beşar Caferi’nin Moskova’ya büyükelçi olarak atanmasının Ankara-Şam ilişkilerine olumlu yansıyacağını vurgulayan gazete, Rusya’nın da iki ülke arasındaki ilişkileri normalleştirmeye yönelik adımlar attığını yazdı. .

“TOPLANTI YAPMAK İÇİN GÖRÜŞME HALİNDEYİZ”

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Türkiye ve Suriye dışişleri bakanları arasında yakında bir görüşme yapmaya çalıştıklarını söyledi. Gazeteye konuşan Bogdanov, şunları söyledi: “Rus tarafı, Suriye ve Türkiye dışişleri bakanlarının toplantısında bir platform sağlanması önerisi üzerine ortaklarıyla görüşmelerde bulunuyor” dedi.

“İSTENİRSE YER VEREBİLİRİZ”

MİT ile Suriye istihbaratı arasında görüşmeler başladı. Bogdanov’a “Bu kez Şam-Ankara hattında dışişleri bakanları düzeyinde yeni bir adım atmak istiyoruz” dedi. Rus siyasetçi ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Suriyeli mevkidaşı Faysal Mikdad’ı bir araya getirecek bir görüşme için bir mekan sağlayabileceğini söyledi.

ERDOĞAN: SURİYE CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Prag’daki Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi’nde Beşar Esad ile görüşme olup olmayacağı soruldu, “Şu anda böyle bir şey yok. Ama ben ‘imkansız’ kelimesini kullanmayı seven bir siyasetçi değilim. O yüzden zamanı geldiğinde Suriye Devlet Başkanı ile de görüşmeye gidebiliriz.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın