https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Türk Eximbank, Avusturya İhracatı Destekleme Kurumu ile işbirliği anlaşması imzaladı - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Türk Eximbank, Avusturya İhracatı Destekleme Kurumu ile işbirliği anlaşması imzaladı

Türk Eximbank, Avusturya İhracatı Destekleme Kurumu ile işbirliği anlaşması imzaladı

Ticaret Bakanı Ruhar Pekan: “Türk Eximbank ile Avusturya resmi ihracat destek kuruluşu OeKB arasında reasürans işbirliği anlaşması imzalandı”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Eximbank’ın Avusturyalı ihracat destek kuruluşu OeKB Oesterreichische Kontrollbank AG ile reasürans işbirliği anlaşması imzaladığını bildirdi.

Pekan yaptığı yazılı açıklamada, ihracatçılara finansal destek sağlayan Türk Ticaret Bankası’nın dünyanın çeşitli ülkelerinden çeşitli ihracat destek kuruluşları, bölgesel finans kuruluşları ve bankalarla stratejik ortaklıklar kurduğunu ve Türk firmalarının erişimini artırmak için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. ek finansman kaynaklarına ve bunların rekabet edebilirliğine.

Pekan, bu kapsamda bankanın daha önce Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa ve Danimarka’daki ihracat kredi kuruluşları ile reasürans konusunda iş birliği anlaşmaları imzaladığını ve reasürans anlaşmaları çerçevesinde ilk somut anlaşmanın 2019 yılında yapıldığını hatırlattı. Birleşik Krallık ile Temmuz 2020. UKEF’in Irak’taki ihracat destek kuruluşu, Türkiye’de kurulacak enerji santrali projeleri için Türkiye’den üretilecek mal ve hizmetlerin ihracatını gerçekleştirdiğini belirtti.

Pekan, Türk Eximbank’ın yeni bir uluslararası iş birliğine girdiğini belirterek, “Türk Eximbank ile Avusturyalı ihracat destek kuruluşu Oesterreichische Kontrollbank AG arasında bir süredir müzakereleri devam eden reasürans işbirliği anlaşması imzalanma süreci devam ediyor. tamamlanarak yürürlüğe girdi.” İnşallah öyle olur.

Pekan, anılan anlaşma kapsamında Türk Eximbank ve OeKB’nin Türk ve Avusturya firmalarının üçüncü ülkelerde birlikte hayata geçirecekleri projelere ülkelerinden mal ve hizmet ihracatı için sigorta desteği sağlayacağını belirterek, bunun mekanizmasının hazır olduğunu belirtti. uygulamalar için. Bakan Pekan, anlaşma ile daha hızlı ve verimli bir kredi tahsis sürecinin sağlanacağını sözlerine ekledi.


Kaynak: TC Ticaret Bakanlığı
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın