medyauzmani.com
Türk devleri güçlerini birleştirdi, garip bir silah ortaya çıktı – Özgün Fikirler

Türk devleri güçlerini birleştirdi, garip bir silah ortaya çıktı

Farklı bölgelerdeki savaşlar ve çatışmalarla birlikte Akıllı Gezici Mühimmatların gücü ve önemi son yıllarda giderek artmaktadır. Türkiye’nin roket ve füze merkezi ROKETSAN ve Türkiye’nin taktik mini İHA üretiminde lider firması STM, bu ihtiyaca sahadan yeni ve etkin bir çözüm üretmek amacıyla çok hızlı bir şekilde ALPAGUT olmak için birlikte çalışmaya başladı. .

ALPAGUT ÇIKTI

Akıllı Çemberli Mühimmat Sistemi ALPAGUT’un tanıtımı ilk kez SAHA EXPO’da yapıldı. Açılış törenine Türkiye Savunma Sanayii Cumhurbaşkanlığı Başkanı Prof. Dr. Toplantıya ROKETSAN II. Murat Genel Müdürü İsmail Demir ve STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz katıldı.

ALPAGUT’un anlaşma protokolü hakkında konuşan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Türkiye’nin iki önemli güvenlik teşkilatı ROKETSAN ve STM, ALPAGUT çevresindeki istihbaratla güçlerini birleştirdi. Teknolojik kabiliyetlerimizin ülkemizdeki önemli bir yansıması olan ALPAGUT, radar ve haberleşme sistemleri gibi önemli alanlarda muharebe gücü olacak. karada ve denizde fırsat ve hedefler bulmak için komuta merkezleri ve fırsatlar. İyi şanslar” dedi.

ROKETSAN Genel Müdürü Murat İki “STM ile gerçekleştirdiğimiz başarılı işbirliği sonucunda, savaş kavramını değiştirmeye uygun olan bu teknolojiyi Türkiye’ye getiriyoruz. Türk askerimizin ve askerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirdiğimiz ALPAGUT’u şimdiden görebiliyoruz. savunma kuvvetleri, ihracat yapma imkanına da sahip olacak ve Türkiye’nin savunma sektöründeki öncü rolünü güçlendirecek.“dedi.

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz şunları söyledi: “ROKETSAN ortaklığı ile STM’nin akıllı silahlar alanındaki uzmanlık ve kabiliyetlerini bir üst seviyeye taşıyoruz. ALPAGUT’un başta ülkemiz olmak üzere dost ve kardeş milletlerin silahlı kuvvetlerine ezber bozan ve stratejik bir katkı olacağını görüyoruz. Güvenlik güçleri.” dedi.

60 kilometre menzile, 60 dakikadan fazla yayın süresine ve çeşitli silahlara sahip olacak. ALPAGUT tek bir konsepte ve gruba göre kullanılabilir.

Sistem, operasyonel konsept olarak ateşlendiğinde veya serbest bırakıldığında, belirli bir süre gökyüzüne bakarak hedefin keşif, takip ve izlemesini yapacak ve belirlenen hedefe atlayarak hedefi imha edecektir. kullanıcının rızası. aşağıdan gönderildi.

ALPAGUT, çift tip arayıcı kafası ile tespit edilmeden hedefi tespit ve tespit edebilir, konum kayıt sisteminden etkilenmez ve kontrol sistemi tarafından hedef tespit edilebilir. Tüm bunların yanı sıra bu sistem, unutma özelliği ile de kullanıcılara büyük faydalar sunmaktadır.

ALPAGUT; İnsanlı ve insansız kara/hava/deniz araçlarına hızlı entegrasyonu ile de öne çıkıyor. Yapılması gereken bir sipariş ev İHA Kara kuvvetleri ile birlikte çalışan mobil hava savunma sistemleri, asimetrik hedeflere hızlı bir şekilde müdahale edebilir. Amacı savaş oyununda devrim yaratmaktı.

ALPAGUT Teknik Özellikleri

Çalışma Aralığı 60+ Km

yayın zamanı

60+ dk

Savaş

11 kg Partikül Etkili, Sondaj Ekipmanları ve Termobarik seçenekleri

tapa

Darbe ve Yaklaşma Sensörü Fişi

Olay Yarıçapı

45m için

Seyahat / Dalış Hızı

35 m/sn – 100 m/sn

Seyahat Rakımı

300 – 1.500 m (1.000-5.000 ft)

Servis İrtifası

3.500 m (10.000 ft)

Kayıp oluyor

Elektrik motoru – Pervane

Ağırlık

başına 45 kg

Oğlan

2,3 m

kanat açıklığı

2,5 m

Bölge Bölümü

240 mm

Çalışma Sıcaklığı

-35 / +55 ℃’de çalışabilir

Hedef Seti

Hava Düşmanı Savunma Teçhizatı ve Gömülü, Radar veya Muhabere Elemanları, Komuta Merkezleri, Hafif Zırhlı Kara Araçları ve Diğer Amaçlar.

Entegre uzay platformları

AKINCI, AKSUNGUR vb. TİHA’lar, ANKA, TB-3 SİHA’lar, HÜRKUŞ, DENİZ KARTAL, ATAK-2, GÖKBEY

Entegre Kara Platformları

Zırhlı araçlar, İnsansız araçlar

Entegre Deniz Platformları

MİLGEM sınıfı Tren, SİDA’lar.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın