medyauzmani.com
Turistler tatile çıkıp zeytin topluyor – Özgün Fikirler

Turistler tatile çıkıp zeytin topluyor

BodrumAntalya’da 5 yıldızlı bir otelin bahçesinde bulunan 300 zeytin ağacının hasadı otelde tatil yapan yerli ve yabancı konuklar tarafından yapıldı. Deniz, güneş ve kum yolculuğundan vazgeçen turistler, zeytinleri topladıktan sonra yağlarını almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

BodrumOtelde tatil yapan yerli ve yabancı konuklar, Antalya’daki 5 yıldızlı otelin bahçesinde 300’e yakın zeytin ağacını hasat etti. Zeytindostu Derneği’nin bağışlarıyla düzenlenen etkinliğe yabancı ziyaretçilerin ilgisi büyük oldu. BodrumBölgeye adını veren Zeytinlikahve’deki Rixos Premium Bodrum Otel’de bulunan zeytin ağaçlarının başında toplanan konuklar, ellerine aldıkları tırmıkla zeytinleri toplamaya başladılar. Otelde tatil yapan tüm misafirler denizde serinleyip güneşlenirken kendilerini bir anda zeytin hasadının ortasında buldular. Zeytinliklere gelen ziyaretçiler daha sonra otelin bahçesinde bulunan ışıklı zeytinyağı makinelerinden yağlarını aldılar. Özenle çıkarılan yağa bakan turistler, daha sonra yağı kendi elleriyle şişelere doldurdu. İlk kez zeytin hasadı yapan misafirler, kurulan tesiste Bodrum yöresinin zeytinyağlı yemeklerini tattı ve Ege bölgesinin kültürünü deneyimledi.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Rixos Premium Bodrum Hotel Genel Müdürü Murat Gökmen, “Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz zeytin şenliğine ilgi oldukça yüksekti. Her gün otelimize gelen misafirlerimiz olduğu için seneye de Bodrum’dan ziyaretçimiz oluyor Asırlık ağaçların bulunduğu bu festivalde misafirlerimize zeytin ağaçlarının yağa dönüşme hikayesini gösteriyor ve hayatı koruyoruz.Zeytinlerimizin, zeytinyağımızın hasadını yapıyoruz. hemen önlerinde soğuk soğutma yöntemiyle şişelenerek misafirlerimize ikram edilir.Misafirlerimiz ve çocukları kahvaltıda yediğimiz zeytinlerin tabağımıza nasıl geldiğini görürler.Şifa kaynağı olan zeytinyağının hikayesini anlatıyoruz. . Zeytinyağlı yemek yarışmamız var. Misafirlerimize Bodrum’un yerel kültürünü anlatıyoruz”.

Zeytin toplayıp yağını çıkardıkları yere gelen ziyaretçiler, ilk kez başlarına böyle bir şey geldiğini belirterek, “Tatilde geldik, zeytin hasadımız olduğunu öğrendik. Çok iyiydi” dedi. – OLACAKSIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın