medyauzmani.com
Tüm faturalarımızı elektronik belge sistemi üzerinden düzenleyebilir miyiz? – Özgün Fikirler

Tüm faturalarımızı elektronik belge sistemi üzerinden düzenleyebilir miyiz?

Müşterilerimizden biri, tüm satış faturalarını Sınır Tanımayan eArchive portalı aracılığıyla kesmek istiyor. Bu nedenle elindeki kağıt faturaları iptal etmek istiyor. Bu duruma istinaden vergi dairesine dilekçe yazıp fatura iptali yapılabilir mi?

Müşteriniz tüm satışları için elektronik fatura arşivini kullanabilir.

Faturayı iptal etmek için lütfen vergi dairesiyle iletişime geçin.


Kendi sitesinden ve kendi sitesinden oyun satışı yapacak müşteriye taahhüt açtık. Bu siteler üzerinden yapılan satışlarda kasa fişi düzenleyip elektronik arşiv faturası yerine bu fişle müşteriye gönderebilir miyiz?

Bir satışın online satış sayılabilmesi için birden fazla kritere bakılması gerekmektedir.

Aynı dönemde web sitelerinden satış yapılmalı ve 5 milyonun üzerinde toplam satış geliri elde edilmelidir.

Elektronik arşiv faturasının mükellefi ise mal ile birlikte göndereceğiniz belgenin elektronik arşiv faturası olması gerekmektedir. Normal şartlarda faturalandırma eşiğinin altındaki tutarlar için ÖKC belgesi düzenlenebilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın