https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Transit faturasında KDV hesaplanacak mı? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Transit faturasında KDV hesaplanacak mı?

Transit faturasında KDV hesaplanacak mı?

1. Türkiye ile yabancı ülkeler arasındaki transit ve taşıma işlerinde Cumhurbaşkanınca belirlenen taşıma işleri katma değer vergisinden müstesnadır.

2. Bu muafiyet, ikametgâhı, kanuni merkezi ve iş merkezi Türkiye’de bulunmayan mükelleflere münhasıran ilgili ülkelerde bulunmaları şartıyla sağlanmaktadır.

3. 4054 Sayılı Rekabet Kanunu ve 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında, soğutma üniteleri (standart araç yakıt deposu hacimleri ve soğutma üniteleri) bulunan kamyon tankerleri, çekiciler ve yarı römorklar, sadece yurt dışına çıkarken yapılan motorin vergilendirilir. -özgür.


Kaynak: Katma Değer Vergisi Madde 14
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın