medyauzmani.com
TOKİ programları başladı! İşte illere göre, mahalle mahalle satılık emlak listesi. – Özgün Fikirler

TOKİ programları başladı! İşte illere göre, mahalle mahalle satılık emlak listesi.

TOKİ Birinci Vatan Arsa Projesi ile arsa sahibi olmak ve çalışmak isteyenler için başvurular bugün başlayacak. Proje kapsamında 1 milyon arsa ve 10 iş için başvuru alınacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, projenin detaylarının Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını duyurdu.

BAŞVURULARDA KİMLİK NUMARASI DÜZELTME

TOKİ arazi başvuruları için e-Devlet’te kimlik numarası uygulamasına geçildi. Arazi başvurusunda e-Devlet üzerinden yapılabilecek hacmin başvuruyu engellememesi için yavaş alınan başvuru sayısı içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin son kimlik numarasının bugün ve yarın “0” olması, “2” 12 Ekim, “4” 13 Ekim, 6 olanlar 14 Ekim, 8 olanlar 15 Ekim’de kayıt yaptırabilecekler. Vatandaşlar 16 Ekim’den itibaren herhangi bir kısıtlama olmaksızın kayıt yaptırabilecekler.

7 KASIM EĞİTİM AKTİVİTESİ

İlk Vatanım Başvuruları 10 Ekim – 7 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak. Tahsis bedelinin 1/10’u peşin, kalanı 9 yıl vadeli 9 eşit taksitte ödenecektir. faiz. Arazi dağıtımından sonra 1/10 ödenecek, noter imzalanacak ve arsa dağıtım bedelinin kalan 9 kısmı 9 yılda 9 eşit parçaya bölünecek Ziraat Bankası A.Ş. İdare (TOKİ). Şirket ile kira sözleşmesi imzalandıktan sonra arazi dağıtımı tamamlanır.

ÖDEMELER 1 YIL İÇERİSİNDE BAŞLAMALIDIR

Temettü ödeme tarihi; Ödeme yapıldıktan sonra, tarih, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren bir yıl olarak kabul edilecektir. Mal sahibi, taksitleri ödemeyi takip eden 1. yıldan itibaren aylık veya yıllık olarak ödeyebilecektir. Ancak, sözleşme bölümü başına yalnızca bir tür aylık veya yıllık sözleşme seçilebilir.

SATILIK ALAN HIZLANDIRILDI

Öte yandan proje kapsamında satılan mülkün yeri belirlendi. İşte ilçe ilçe, mahalle mahalle proje kapsamında satılık konutların listesi:

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın