medyauzmani.com
Togg Teknoloji Kampüsü açılırken ilk otomobil halktan düştü – Fikirler – fikirler.net.tr – Özgün Fikirler

Togg Teknoloji Kampüsü açılırken ilk otomobil halktan düştü – Fikirler – fikirler.net.tr

Bir arabadan daha fazlası sözüyle yola çıkan Togg, 18 Temmuz 2020’de başlayan Togg Teknoloji Kampüsü’nü Cumhurbaşkanı için hizmete açtı. Recep Tayyip Erdoğan29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın da katılımıyla törenle açıldı. Lansman aynı zamanda Togg’un ilk akıllı cihazı olan C SUV’nin üretim hattından çıkışını da kutladı.

İlk elektronik cihazını 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlanan Togg, lansmanda satış stratejisini ve kullanıcı arayüzünü de açıkladı. Togg, kullanıcıya daha yakın olmak için doğrudan satış yapacak ve dijital ve fiziksel bir hibrit formatta birleştirecek.

Şubat 2023’te siparişe açılması planlanan elektrikli otomobil için ise Mart ayında satış aşamasına geçilmesi planlanıyor. Fabrikanın yıllık kapasitesi 175.000 araç olarak bildirilmektedir.

Fikri ve sınai varlıkları %100 Türk olan bir dünya markası yaratmak ve Türk ekolojisinin temeli olmak amacıyla kurulan Togg, “Bir Arabadan Daha Fazlası” vizyonuyla önemli bir işe daha imza atmıştır. Togg, 18 Temmuz 2020’de temeli atılan Togg Teknoloji Kampüsü’nü planları doğrultusunda tamamladı. Recep Tayyip ErdoğanCumhuriyet Bayramı’nda katılımıyla törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Togg sahipleri, Togg Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetliyi bir araya getiren etkinlikte, Togg’un ilk akıllı cihazı C SUV alkışlandı. Togg 1300 çalışanı… Cumhurbaşkanı Erdoğan, seri üretim bandından çıkan kırmızı C SUV ile tören alanına geldiğinde, kendisini Togg sahipleri karşıladı.

“5 ay sonra taşınıyoruz”

“Kullanıcılara en yakın olanlar en başarılı olanlardır”

Lansmanda Togg’un önemli olaylarını anlatan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Togg’un satış stratejisini ve kullanıcı etkileşimi stratejisini de ilk kez anlattı. Karakaş, “Küresel rekabette galip gelen kullanıcıya yakın olan oluyor. Akıllı cihazlarımızı doğrudan kullanıcıya ulaştıracağız ve doğrudan satışları kendimiz organize edeceğiz. Kullanıcıyı merkeze alan hibrit bir şekilde hizmet vereceğiz. dijital ve fiziksel deneyimleri birleştirir.Hedefimiz kullanıcılara hızlı,hızlı,karlı bilgi vermek ve online bilgi ile Togg kullanıcısı olmalarına yardımcı olmaktır.Günümüzde eski üreticiler bile yeni nesil elektrikli arabalarını bayi ağı üzerinden satmıyor.Biz Kasım ayında İstanbul Zorlu Center’daki ilk lokasyonumuzu açıyoruz. 2023’te bu sayı 19’a ulaşacak. Sabit ve mobil merkezler olmak üzere satış sonrası iletişim merkezlerimiz, sipariş başlayana kadar 7 bölgede 20 lokasyonda yer alacak.”

“Dijital ürünlerimizi yakında duyuracağız”

“Yüzde 100 milli bir projeyiz, gerideyiz”

M. Gürcan Karakaş, “Hedefimize ulaşmak için verdiğimiz tüm sözleri tuttuk” diyerek devam etti: “Bir arabadan daha fazlasını yapmaya başladığımızı söyledik.” Şimdiye kadar akıllı aracımız etrafında büyüyen bir ekosistem kurmayı başardık. Yüzde yüz milli bir projeyiz. Kendi kararlarımızı veriyoruz çünkü direksiyonu biz kullanıyoruz. Biz de evdeyiz. Başlangıçta ‘yüzde 51 yakın’ dedik, tedarikçilerimizin yüzde 75’ini Türkiye’den seçtik, 51’ini yakaladık, daha ileri gitmek istiyoruz. Bugün bir yer ve ülke, kullandığınız hisse sayısına göre değil, fikri mülkiyet ve sınai haklara sahip olmanıza göre belirlenir. Dünya çapında akıllı cihazlarımız için kullanıcı dostu, akıllı, şefkatli, bağlantılı, özerk, paylaşımlı ve elektronik anlamına gelen USECASE Mobility® konseptini tanımladık ve tescilledik. Ekosistemi genişletmek ve yeni teknolojiler geliştirmek için değerli bir ortaklığa imza attık. Markamızı dünyanın en popüler teknoloji platformlarına koymaya başladık. Hizmetleri, zekası ve ortamının aynı çatı altında toplandığı ‘Bir Fabrikadan Fazlası’ olan Togg Teknoloji Kampüsümüzde pandemi dahil 1200 işletme ile çalıştık. Avrupa’nın en temiz boyahanesini kurduk. Uluslararası rekabet için ülkemizin ve dünyanın en iyilerini bir araya getiren takımlar oluşturduk. “

Kemerden çıkan ilk araba kırmızı bir C SUV idi.

Görüşmelerin ardından ilk akıllı C SUV seri üretim hattından çıktı ve kongre merkezinden canlı yayınlandı. Mekana tarihi bir bakış atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg işçilerinin alkışları arasında seri üretim hattından kırmızı C SUV ile mekana geldi. Togg hissedarları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sahnede karşıladı. Açılış töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi.

Togg Teknoloji Kampüsü açılışından öne çıkanlar

Akıllı cihaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış öncesi Togg Teknoloji Kampüsü’nü ziyaret ederek bir deney yaptı. Akıllı görünümü ve bağlantılı özellikleriyle sürekli internette olan Togg, dahili kamerasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını çekti. Başkan’ın fotoğrafı, Togg’un Twitter hesabından ve bir akıllı cihazdan anında sosyal medyada paylaşıldı.

Devrimden Konsept Akıllı Cihaza

Açılış kapsamında Togg Teknoloji Kampüsü’nde Togg’un vizyonunu sergileyen teknoloji köşeleri oluşturuldu. Togg’un yeni nesil teknolojilerle kullanıcılarına sunacağı güvenli, hızlı ve çevre dostu, “Bir arabadan daha fazlası”, “NFT”, “Akıllı Yaşam” ve “Dün, Bugün, Yarın” köşelerine ayrılıyor. “Dün, Bugün, Yarın” bölümünde, “Türkiye’nin ilk yerli otomobili” bölümünde 60 yıl önce yaratılan Devrim, Togg’un C segmentindeki ilk akıllı cihazı olan SUV, Türkiye’ye tanıttığı bir akıllı cihaz konseptidir. CES’te dünyada ilk kez birlikte oldu.

Togg’un teknolojileri sanata dönüştü

Togg, kullanıcı dostu, akıllı, kararlı, bağlantılı, özerk, paylaşımlı ve elektrikli olarak tanımlayan USE CASE Mobility® konseptini temsil ediyor. ‘ABD’de Yaşayan En Yenilikçi Türkler’den ünlü siber-fizik sanatçısı ve yeni foto muhabiri Güvenç Özel, Togg’un yapay zekasını bir araya getirdi. Güvenç Özel’in ilk kez CES’te sergilenen projesi “Arayüz”, dünyanın en büyük dijital baskı galerilerinden Togg Teknoloji Kampüsü’nde sergileniyor. Ziyaretçilerin ilgisini çeken Togg Teknoloji Kampüsü’nde 20 metre uzunluğunda ve 200 metre genişliğinde 4.200 metrekare alanda kullanılan proje, Togg’un ulaşım, kırsal alanlar ve modern yaşam için yenilikçi çözümlerini vurguluyor. .

Aynı zamanda Güvenç Özel’in Contemporary İstanbul’da dünyaya gösterdiği “Spectrum” adlı yerleştirmesi de açılışta Togg Teknoloji Kampüsü’nde ziyaretçilerle buluştu. Bu projenin üç farklı bileşeni var. Tam cam, iki taraflı ve üç boyutlu küp şeklinde altı inç genişliğinde evrensel bir görüntü. Bu araştırmada, bu üç seviyeden dolayı gerçek şeylerin sayısı yaratılmakta ve fiziksel kavramdan sanal gerçekliğe geçiş deneyimi gösterilmektedir.

Togg, C-Sedan ve CX Coupé’nin fotoğraflarını ilk kez paylaşıyor

Togg, 29 Ekim’deki Togg Teknoloji Kampüsü açılışında, C SUV’dan sonra üretim hattına girecek olan C-Sedan ve CX Coupé’nin ilk kez görüntülerini paylaştı.

İlk akıllı cihaz olan C SUV’u çılgın üretim hattından çıkaran Togg, C-Sedan ve CX Coupé modelleri hakkında da ilk bilgileri verdi. Togg Teknoloji Kampüsü’nün açılış töreninde, Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, “Yeni Lige Yolculukta Adımlar” adlı bölümde gelecek projelerini açıklarken, ilk kez C-Sedan’ın görüntülerini paylaştı. ve C SUV’dan sonra üretim hattına girecek olan CX Coupé modelleri.

“Akıllı cihaz satma tutkusuyla çalışıyoruz”

5 farklı model ortak platformda

2030 yılına kadar ortak bir platform kullanarak 5 farklı model ve 1 milyon araç üretmeyi planlayan Togg, homologasyon testlerinin ardından 2023 yılının ilk çeyreğinde C segmentindeki ilk akıllı cihazı olan SUV ile piyasaya çıkacak. Ardından C segmentindeki Sedan ve CX Coupé modelleri üretim hattına girecek. İlerleyen yıllarda aileye B-SUV ve C-MPV’nin eklenmesiyle aynı DNA’yı taşıyan 5 modelli ürün yelpazesi tamamlanacak.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araçlar

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın