https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
TİM Başkanı Gül: Fiyat istikrarının temeli üretim ve ihracattır - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » TİM Başkanı Gül: Fiyat istikrarının temeli üretim ve ihracattır

TİM Başkanı Gül: Fiyat istikrarının temeli üretim ve ihracattır

61 ihracatçı birliği, 27 sektör ve 100 bin ihracatçının oluşturduğu tek kuruluş olan Türkiye İhracatçılar Birliği, 2021 yılı için belirlenen 184 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak ve ‘yapmayı’ teşvik etmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’de tüm dünyada.

“İhracatın artması için var gücümüzle çalışıyoruz”

Fiyat istikrarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gül, şunları söyledi:Bir ülkenin makroekonomik dengeleri için vazgeçilmez olan iki kavram fiyat istikrarı ve finansal istikrardır. Fiyat istikrarını ve finansal istikrarı birlikte sağlayacak adımlar, üretimi ve ihracatı artırmak, ekonominin ithalata bağımlılığını azaltmak ve toplam tasarrufları artırmaktır. Bu üç ana alanda mücadele etmek ve başarılı olmak, hem enflasyonla mücadele etmek hem de cari açıkla mücadele etmek ve başarmak anlamına gelecektir. Bu nedenle Türkiye İhracatçılar Birliği ve 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olarak, fiyat istikrarı ve finansal istikrarın olmazsa olmazı olan üretimi artırmak, daha çok ihracat ve daha çok yatırım için var gücümüzle çalışıyoruz.

“Döviz ihracat geliri istikrara büyük katkı sağlıyor”

Gül, yaptıkları her yatırım biriminin, her üretim biriminin arz ve talep dengesi adına fiyat istikrarına ve finansal istikrara, devlet adına da ihracata yönelik her birim döviz gelirine katkı sağladığının bilincinde olduklarını belirtti. Cari hesap bakiyesi. Bu nedenle Gülle, fiyat istikrarına sürdürülebilir ve kalıcı çözümün yatırım ve üretim olduğunun güçlü bilinciyle ekonominin sınırlı kaynaklarını en verimli şekilde kullandıklarını ifade etti. Yine aynı temel gerçeğe dayanarak, mal ve hizmet ihracatında kırmaya devam edeceğimiz rekorlarla, sürdürülebilir bir cari denge ve finansal istikrar için ve 100.000’in üzerinde ticari diplomasi birliği için, Türkiye’ye bu finansal desteğin sağlanması gerekmektedir. mal ve hizmet ihracatı yönetilebilir düzeydedir. Bu temel gerçekler karşısında TİM ve bünyesindeki 61 ihracatçı birliği ve sayısı 100 bini aşan ihracatçı ailesi, dün olduğu gibi bugün ve yarın da fiyat istikrarına ve finansal istikrara katkı sağlamaya devam edecektir.

desteklemeye devam edeceğiz

Gül, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere Merkez Bankası ve ilgili kamu kurumlarının çalışmalarını her zaman olduğu gibi desteklemeye devam ediyoruz. ”

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın