https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ticaret Bakanı Mosh: Cari fazla ile enflasyon düşecek ve finansman maliyetleri düşecek - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Ticaret Bakanı Mosh: Cari fazla ile enflasyon düşecek ve finansman maliyetleri düşecek

Ticaret Bakanı Mosh: Cari fazla ile enflasyon düşecek ve finansman maliyetleri düşecek

Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) Olağan Genel Kurulu, İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adel Karaismailoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdi.

Etkinlikte konuşan Muş, ihracatın Türkiye ekonomisinin lokomotifi haline geldiğini, ihracatçıların pandemi döneminde bile tüm zorluklara göğüs gererek Türk markasını dünyanın her yerine ulaştırdığını söyledi.

Küresel salgının yaşadığı sıkıntılardan, navlun oranlarındaki artıştan, küresel tedarik zincirindeki aksaklıklardan, cips ve bazı hammaddelerin tedarikinde yaşadığı sorunlardan bahseden Mosh, Türkiye’nin bu olumsuz dönemden ne zaman kurtulduğunu anlattı. fabrikalar. Üretimi durdurmak zorunda kaldım.

Musch, “Türkiye, bu zor zamanlarda güçlü ve krizlere dayanıklı ekonomisiyle tüm dünyaya güven vermiş ve önemli bir küresel ticaret ortağı haline gelmiştir.” dedi. dedi.

Türkiye’nin 2020 yılında ve bu yılın ikinci çeyreğinde yakaladığı olumlu büyüme oranları ve başarıdan bahseden Muş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Türkiye bu başarısını güçlü altyapısı, istihdamı ve yönetimi sayesinde elde etmiştir. Dünyadaki tüm zorluklara rağmen ihracatımızdaki ivme bu yıl da devam ediyor ve güçleniyor. İhracatımızdaki bu başarının sırrı, ihracatçılarımızın pandemi nedeniyle böylesine zor bir dönemde taahhütlerinin arkasında durmaları, yoğun talebe artan kapasite ile cevap vermeleri, kaliteli ürün ve rekabet gücü ile coğrafya avantajını ustaca kullanmalarında yatmaktadır. Fiyat:% s. Bu güçlü performansla ihracat, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olmaya devam ediyor.

Daha çok ihracatın finansmanına odaklanacağız.

Bakan Muş, sağlıklı ve dengeli bir ekonominin olmazsa olmaz koşulu olan ihracata dayalı büyümenin Türkiye’nin başarısı olduğunu belirterek, hükümetin gösterdiği özverinin farkında olduklarını söyledi.

Mosh, önlerine çıkan engelleri kaldırmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“İhracatçılarımızın finansmana erişimi konusunda çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Önümüzdeki dönemde ihracatın finansmanına daha fazla ağırlık vereceğiz. Çünkü biliyoruz ki ihracatın finansmanı konusu, ortaya çıkabilecek olumlu sonuçlar dikkate alındığında ülkemizin en önemli gündem maddelerinden biridir. Çünkü ihracata verilen her sübvansiyon döviz olarak geri dönüyor. İhracata verdiğimiz destek ve sizlerin emeği ile mal ve hizmet ticaretinde fazla veren bir ülke olmak istiyoruz. Amacımız; Cari açık sorununu milletimizin ve ekonomimizin gündeminden tamamen çıkarmak, devletimiz ile cari açık sorunu arasına yıkılmaz bir duvar örmektir.”

Mosh, bu yıkılmaz duvarın en sağlam taşlarının mal ve hizmet ihracatı olacağını vurguladı.

Cari fazla ile enflasyon düşecek ve finansman maliyetleri düşecektir.

Ticaret Bakanı Mosh, Türkiye’nin bugünlere doğal kaynaklarla değil, çalışarak, üreterek ve mücadele ederek geldiğini belirterek, elde edilen tüm kazanımlarda milletin emek ve ışık olduğunu söyledi.

Ülkenin mal ve hizmet ihracatının katkısıyla cari işlemler hesabında fazla vermeye başladığında sermaye birikiminin artacağını kaydeden Mosh, kur baskısının azalacağını, enflasyonun düşeceğini ve finansman maliyetlerinin düşeceğini söyledi.

Muş, “O zaman bu güzel vatanın sevdalıları olarak çok daha büyük ve farklı şeyleri konuşacağız” dedi. dedi.

Türkiye’nin ihracat kapsamını artırmak için çalışmalarını sürdürdüklerine işaret eden Muş, “Bildiğiniz gibi ülkemiz ihracatçıları yakın coğrafi bölgelerle ticareti geliştirdi. Biz diyoruz ki; açıklama yaptı

Önümüzdeki dönemde Avrupa Birliği’ne ihracatı artıracaklarını belirten Mosh, yeşil uzlaşma hedeflerinin ihracatçıların önünde bir engel haline gelmemesi için gerekli tüm adımları attıklarını ve atmaya devam edeceklerini söyledi.


Kaynak: Ticaret Bakanlığı TC
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın