https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
TESK Palandöken Yönetim Kurulu Başkanı: “Gıda Ürünlerinin Tartım Standartları Belirlenmeli” - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » TESK Palandöken Yönetim Kurulu Başkanı: “Gıda Ürünlerinin Tartım Standartları Belirlenmeli”

TESK Palandöken Yönetim Kurulu Başkanı: “Gıda Ürünlerinin Tartım Standartları Belirlenmeli”

Gıda ürünlerinin ağırlığını düşürüp aynı fiyattan satanlara karşı vatandaşları uyaran TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Bisküvi, tereyağı, ayçiçek yağı, peynir, zeytin ve çay gibi onlarca çeşitte çeşitli gıda ürünlerinin ağırlığını düşürüp bunları piyasada satan kişiler hakkında vatandaşlarımız kendi denetimlerini yaparak gerekli mercilere şikayette bulunmakta gecikmesinler. aynı fiyat. Enflasyonu olumsuz etkileyen bu gizli zamları yapanları sık sık uyarıyoruz ama elden alışverişe de gözümüzü dört açmalıyız.” dedi.

– “GRAMME OYUNLARI ENFLASYONU VE Tüccarları Olumsuz Etkiliyor”

Tüketicinin cebinden çıkan para aynı iken hazineye giren ürünün eksik olduğunu vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, “Sosyal medyada vatandaşlar tarafından sık sık paylaşılarak bize ulaştırılan gıda ürünlerinin ağırlığının azaltıldığı resimler var ve bunlar aynı fiyattan satılmaya devam ediyor. Biz bu konuda uyarılarımızı yaptık, tüccarların suçu ve bilgisi olmadığını belirterek vatandaşları dikkatli alışveriş yapmamaları konusunda uyardık.Ticaret Bakanlığı ve bu konudaki denetim ekipleri de çalışmaları hızlandırarak cezaları sıkılaştırdı.Ancak bu gramer oyunları devam ediyor ki bu da Zeytin, peynir, sıvı yağ, kuruyemiş, çay gibi onlarca farklı üründe durum böyledir.Örneğin 250 gr tereyağının gramı 225 e düşer, 180 gr paketlenmiş fındığın gramı aynı kalır. ve 160 gr olarak satılıyor. Bunun gibi bir çok eşyada ince bir artış vatandaşa yansıyor. Bunun için ürünlerin ağırlıkları mutlaka Paketli olmalı ve herkes ağırlıklarla istediği gibi oynamak zorunda değil.” adı üstünde erkek

– “Vatandaşlık kendi denetimini yapmalı”

Vatandaşların alışverişlerinde öncelikle gizli fiyat oyunlarına bakması gerektiğine dikkat çeken Palandöken, şunları kaydetti: Polis ekipleri kontrolleri yapıyor ancak vatandaşların öncelikle fiyat ve kilo kontrolünü kendi yapması gerekiyor. Piyasaları ve cebimizi doğrudan etkileyen bu etik dışı davranışlara karşı uyanık olmalıyız. Esnafımız ürün alıp satmak dışında hiçbir şekilde müdahale edemez. Buna rağmen esnaf dükkanlarında satılan ürünler bu şekilde kandırılıyormuş gibi bir algı var. Zincir marketlerde alışveriş yaparken bu hususa dikkat edilmelidir. Ancak yasal düzenleme ile gıda ürünlerinin ağırlıklarının tüketicinin görebileceği şekilde yazılması zorunludur. Ağırlık standardı girilmelidir. Üretici değişiklik yapsa bile bunu tüketiciye ve fiyatlara yansıtmalı.” dedi.


Kaynak: TESK
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın