https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tercüme çağrısı tebliğ edilen mükellefler tevbe hükümlerinden yararlanabilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Tercüme çağrısı tebliğ edilen mükellefler tevbe hükümlerinden yararlanabilir mi?

Tercüme çağrısı tebliğ edilen mükellefler tevbe hükümlerinden yararlanabilir mi?

Mükellefler, vergi incelemesinin başlamasından önce vergi ziyanına işaret eden emareler bulunduğuna dair yetkili makamlarca verilen ön kararları, tespit tarihine kadar kendilerine tebliğ edilmemek kaydıyla izah etmeye veya takdir kuruluna sevk etmeye davet edilebilir.

Tercüme çağrısı tebliğ edilen mükellefler, Usul Kanununun 371 inci maddesinin davet konusunun belirtilmesiyle sınırlı olan pişmanlık hükümlerinden yararlanamazlar.

Davet mektubunun tebliğ tarihinden itibaren otuz gün içinde açıklama yapılması halinde yorum değerlendirilir ve değerlendirme sonucunu içeren yazı mükellefe tebliğ edilir.


Kaynak: VUK Madde 370
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Uzlaştırma talep edilebilecek vergi ve cezalar nelerdir?

Avukatlık müessesesine ilişkin vergi usul kanunu genelge taslağı açıklığa kavuşturulmak üzere hazırlanmıştır.

Tercüme çağrısı son tarihi değiştirilmiş ve makale revize edilmiştir.

BA-BS bildirimi için mükellefler hangi durumlarda davet edilir?

Kredi kartı ile satış yapan mükellefler hangi durumlarda beyannameye çağrılıyor?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın