medyauzmani.com
Teknopark İstanbul İspanya’da açıldı – Özgün Fikirler

Teknopark İstanbul İspanya’da açıldı

Teknopark İstanbul, 27-30 Eylül tarihleri ​​arasında İspanya’da düzenlenen Dünya Teknoparklar konferansına katıldı. Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, bu yılın ana temasının “Teknoloji güdümlü yeşil ve dijital dönüşüm: Yeni ortamın rolü” olduğunu söyledi.

KULLANILACAK SÜREÇLER VE YAPILACAK HİZMETLER

27-30 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında İspanya’nın Sevilla kentinde düzenlenen Uluslararası Teknoparklar Birliği’nin (IASP) uluslararası toplantısı, dünyadaki bilim, teknoloji ve araştırma parklarını bir araya getirmek, temel bileşenlerini oluşturmak üzere her yıl düzenlenmektedir. bu gruplar. , son olayları belirleme ve tartışma.

Cartuja Bilim ve Teknoloji Parkı’nın ev sahipliğinde düzenlenen 39. konferansın ana teması “İnovasyon tarafından yönlendirilen yeşil ve dijital dönüşüm: Yeni ekosistemlerin rolü” idi. Bu kapsamda kongrede yeşil teknoloji, iklim değişikliği ile mücadelede dijitalin rolü ve çevresel çözümler ele alındı.

BİLAL TOPÇU: OFİS MALZEMELERİ VE HİZMETLERİ

Bu yılki konferansın çevresel etki açısından önemini anlatan Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, şunları söyledi: “Teknoloji geliştirme sektörümüzü Türkiye’de bir ilk haline getiren teknolojiyi ve insanı göz önünde bulundurarak sıfır döngüsel ekonomiye ulaşmak için adımlar attık” dedi.

Döngüsel ekonominin iklim değişikliği, biyoçeşitlilik kaybı, atık ve kirlilik gibi küresel sorunların çözümü olduğunu söyleyen Topçu, Teknopark İstanbul’un sıfır atık sertifikası alan ilk teknopark olduğunu söyledi.

Topçu, binanın tasarımındaki en önemli hedeflerinden birinin çevre dostu olmak olduğunu ve bunun içinde Teknopark İstanbul ofislerinin LEED GOLD sertifikasına göre tasarlandığını söyledi. “Teknopark İstanbul’da, çatımız altındaki tüm şirketlerimizi, hem küresel hem de küresel olarak toplumun hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için döngüsel ekonominin ve sürdürülebilirliğin bir parçası olmak için işbirliği yapmaya ve birlikte çalışmaya teşvik ediyoruz.” dedi.

YENİ LEED GOLD ONAYLI OFİSLER

Teknopark İstanbul’da 65 bin metrekare alan üzerine kurulu yeni LEED Gold sertifikalı ofisler sıfır emisyon yaklaşımıyla inşa edildi. Yeni nesil ofisler, bünyesinde barındırdığı dinamik ortamın yanı sıra sektörlerin yanı sıra ıslak ve çeker ocak laboratuvarları, depolar, çok amaçlı salon, konferans salonları gibi sosyal alanların yanı sıra Ar-Ge firmalarının çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaktadır. ve sundukları kurslarda onlarla işbirliği yapma fırsatı.

Yerleşik konumu, tüm yerleşim bölgelerine yakınlığı ve kolay ulaşımı ile Ar-Ge çalışmaları için büyük bir fırsat sunan Teknopark İstanbul, Sabiha Gökçen Havalimanı ve çevresinde havalimanı bakım onarım ile muhteşem bir fırsata sahip. Havalimanına bitişik teknopark içerisinde çok amaçlı ve esnek modüler ofisler kiralayan Ar-Ge firmaları, sadece ofis kiralamakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilir bir ortama erişim sağlıyor.

ANA BAŞLIK BASİT BİR PLANDIR

Teknopark İstanbul, okul kullanıcılarının üretken ve üretken olabilmeleri için sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı yaşama fırsatını da artırıyor. Personele bol miktarda spor ve fiziksel aktivite sunan aktiviteleri teşvik ederek, 7/24 çeşitli aktivitelerin olduğu, okul içi ve dışı ile bağlantılı alanların olduğu sürdürülebilir bir ortam yaratır.

Teknopark İstanbul’un çevre dostu, doğal, konforlu ve enerji tüketimini azaltan akıllıca tasarlanmış binalarında, iç hava kalitesi sensörlerle ölçülmekte, sadece doğal hava sirkülasyonu sağlanmakta ve güneş panelleri ile elektrik üretilmektedir. Su verimliliğine ve su toplama ve ayırmaya önem veren Teknopark İstanbul’da katı atık ayrıştırma ve atık yönetimi, dinlenme alanları, kuyu ve kuyular, yeşil duvarlar gibi yeşil hizmetlerin artırılması hedefleniyor.

Sıfır atık sertifikası alan ilk teknopark olan Teknopark İstanbul, 2021 yılında 124.752 ton geri dönüştürülebilir atık topladı ve 2020 yılına göre çevre korumada %68 artış sağladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın