medyauzmani.com
Tasfiye halindeki bir şirket karını dağıtabilir mi? – Özgün Fikirler

Tasfiye halindeki bir şirket karını dağıtabilir mi?

filtreleme Kâr dağıtımı yapılmadan kurulan anonim şirket tasfiye edilebilir mi? Ticaret Odası ve Vergi Dairesi ile ilgili bir sorun çıkar mı?

Tasfiye edilecek şirketlerin tasfiyeden önceki yıl karlarını dağıtma zorunluluğu yoktur. Tasfiye sonuna kadar dağıtılabilir.

Tasfiye halindeki limited şirketin malvarlığında kayıtlı işyeri için kira faturası düzenler. Geçici vergi borcu da kapanır, bu durumda geçici vergi borcunu açıp beyanname vermemiz gerekir mi?

Tasfiye halindeki kuruluş için geçici vergi beyannamesi verilmemiştir.

Sorumluluk yeniden açılmaz. Elde edilen gelir ve kazançlar KDV beyannamesi ile tasfiye kazancı olarak beyan edilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Tasfiye şirketleri ticari faaliyette bulunabilir mi?

Tasfiye halindeki şirketin aktifinden süresi dolan sabit kıymetleri kayıtlardan nasıl çıkarabiliriz?

Kaybolan aracı tasfiye edilen şirketin malvarlığındaki kayıtlardan nasıl sileriz?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın