https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarım satış kooperatiflerine DFİF taksitleri bir yıl süreyle faizsiz ertelendi - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Tarım satış kooperatiflerine DFİF taksitleri bir yıl süreyle faizsiz ertelendi

Tarım satış kooperatiflerine DFİF taksitleri bir yıl süreyle faizsiz ertelendi

Yeni Corona virüsü (Covid-19) salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin sınırlandırılmasına ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin 7244 sayılı Kanun 17.04.2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrasının (h) bendi ile.

Tarım satış kooperatifleri federasyonlarının 1/6 tarihli Tarım Satış Kooperatifleri ve Federasyonları Kanununun geçici 4 üncü maddesi uyarınca yeniden yapılandırılan Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonundan (DFİF) kaynaklanan kredi borçlarından 2020 yılı borç taksitleri /2000 AD 4572 sayılı ve yılda tek taksitte yapılan, Ve ödeme faizsiz 2021 yılına ertelenerek, 2021 yılı dahil sonraki yıllarda ödenecek taksitler bir yıl süreyle faizsiz ertelendi.

Yargı sağlandı.

Varılan düzenleme ile tarım satış kooperatiflerimiz Çukobirlik, Trakyabirlik, Marmarabirlik, Karadenizbirlik, Antbirlik, Tariş Üzüm Birliği, Tariş Zeytinyağı Birliği, Tariş Pamuk Birliği, Tariş İncir Birliği’ne 2020 yılında DFİF taksitleri ödenmeyecek olup, sağlanan fayda-taksitler 2021 yılı itibari ile Ücretsiz olarak devam edecektir.


Kaynak: TC Ticaret Bakanlığı
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın