medyauzmani.com
Starlink’teki astronomların endişesi – Özgün Fikirler

Starlink’teki astronomların endişesi

Starlink uydularının sayısı arttıkça tüm gökyüzünü görmek giderek zorlaşıyor. 12.000 uydu gönderme lisansına sahip olan SpaceX, uzaya 3.451 uydu gönderirken astronotların hiçbir şey hissetmemesini sağlıyor.

Edinburgh Astronomical Society’nin Twitter hesabı, artan trendi yansıtıyor.

Edinburgh Astronomi Topluluğu’nunEterik kameralar tarafından yakalanan görüntüler, Starlink uydularının Dünya’dan görüntülemek için yarattığı sorunu ortaya koyuyor. Aşağıdaki animasyonda da Starlink uydularının hareketini görebilirsiniz.

SpaceX, 12.000 uydu fırlatma lisansına sahip olmasına rağmen, Starlink v2 programı kapsamında bu sayıyı 30.000’e çıkarmak istiyor. Gökbilimciler bu nedenle çok endişeli. çünkü Orijinal versiyonuna dayanan Starlink V2 büyük ve güçlü olacak. gelecek yıl başlıyor Starlink V2 kurulumu başlayacaktır.

PCMag’e göre, Regina Üniversitesi’nden Astronomi Profesörü Samantha Lawler, Starlink’in başlatılmasında bir gecikme talep etmek için geçen hafta Federal İletişim Kurulu (FCC) ile temasa geçti. “Lütfen yıldızları elimizden almayın. Starlink uyduları, daha az uydu kullanarak yıldızı kapatmadan çalışmak için mükemmel mühendislik gerektirir. ” dedi.

Edinburgh Üniversitesi’nden Andy Lawrence geçen ay FCC’ye başvurdu. Fizik profesörü Carrie Nugent de FCC’ye Starlink’in Dünya’ya yakın tehlikeli asteroitleri tespit etmeyi zorlaştırabileceğini açıklayan bir mektup gönderdi.

2020 yılında başlayan tartışmanın ardından CEO Elon Musk, şirketin sorunu görünmez uydularla çözeceğini açıklamıştı. Ancak, uydu güncellemesi çok az fark yaratıyor gibi görünüyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın