medyauzmani.com
Srebrenitsa katliamını da yalanladı – Özgün Fikirler

Srebrenitsa katliamını da yalanladı

Srebrenitsa soykırımı hakkında “Soykırım siyasi bir stratejidir.” Bu ifadeyi kullanan Milanoviç, bugün yaptığı bir konuşmada katliamla ilgili duygularını tekrarladı.

Milanoviç, Srebrenica’da yaşananların eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından soykırım olarak tanımlandığını kaydetti. “Bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor çünkü tek mahkeme karar verdi. Zamandan ve ölçekten daha büyük isyanlar var. “ dedi.

Milanovic, Müslümanların ve Boşnakların Sırpların kafir olduğunu göstermek istediğini söyledi.Başka bir şey de Sırpların katil olmasıdır. Başka bir yargıç grubu, Temmuz 1995’te yaşananların cinayet olduğunu açıkladı. Bunu anlıyorum ama bu Kuran değil, bu yüzden ona dini bir öğreti olarak yaklaşamayız.“dedi.

Hırvat halkına acı veren sorunları konuşmaya hazır olduğunu söyleyen Milanoviç, şunları kaydetti: “Her şeyi açıkça konuşmalıyız. Hırvatlara yapılan zulümdür. (Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Şefik) ve aralarında Dzaferovic’in de bulunduğu Bosnalı politikacıların ülkeye getirdiği mücahit korkusu. ” dedi.

Milanovic, Dzaferovic’i “Mücahidlere hizmet etmek” Hırvat üye Zeljko Komsiç’e “Hırvatların yalanlarının ve suçlularının temsilcisi” gözüyle bakıyor.

Sırp üye Milorad Dodik şunları söyledi:kurtarıcıMilanoviç, Bosnalı Sırpların çıkarlarını korumaları gerektiğini söyledi. “Cesur ve Bencil” Bunun bir düşünce olduğunu söyledi.

SREBRENİTSA SOYA KREMİ

Bosna-Hersek’teki savaş sırasında Birleşmiş Milletler (BM) Güvenli bölge ilan edilen Srebrenica, 11 Temmuz 1995’te Ratko Miladic’e sadık Sırp güçleri tarafından ele geçirildi. Sırplar tarafından yakalandıktan sonra BM içindeki Hollanda güçlerine kaçan Bosnalı siviller.

Otobüs ve kamyonlara bindirilen 8.372 Boşnak, götürüldükleri ormanlık alanlar, fabrikalar ve depolarda vahşice öldürüldü. Ölenlerin cesetleri ülkedeki farklı mezarlıklara defnedildi.

Soykırım sırasında öldürülenlerden bazılarının cesetleri henüz bulunamadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın