https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sözleşmelerde damga vergisi sözleşmenin imzalandığı tarihe göre mi yoksa sözleşme başlangıç ​​tarihine göre mi hesaplanır? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Sözleşmelerde damga vergisi sözleşmenin imzalandığı tarihe göre mi yoksa sözleşme başlangıç ​​tarihine göre mi hesaplanır?

Sözleşmelerde damga vergisi sözleşmenin imzalandığı tarihe göre mi yoksa sözleşme başlangıç ​​tarihine göre mi hesaplanır?

İşyeri kira sözleşmelerinin yıllık kira artışlarına göre her yıl yazılı olarak güncellenmesi gerekiyor mu? Damga vergisi gerekli mi?

Kira sözleşmeleri, sözleşme süresi boyunca geçerlidir, güncellenmez ve her yıl DV ödenmez.


Vergi mükellefi adres değiştirmiştir. İşyeri kira sözleşmesinde imza tarihi 26.02.2021, kira başlangıç ​​tarihi ise 01.03.2021 şeklindedir. Damga vergisi beyannamesi imza tarihinden itibaren mi imzalanacak yoksa 15 günlük süre kiralamanın başladığı tarihten itibaren mi başlayacak?

Mühür, sözleşmenin imzalandığı tarihte doğmuş olup, dv beyannamesi 26.02.2021 tarihinden itibaren 15 gün içinde verilecektir.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya tüzel kişiler tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu tutulamaz. resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın