medyauzmani.com
Sosyal bilgiler ve öğrencilerin kişilikleri alanında görev yapan BTR öğretmenlerinin FATİH projesine ek eğitim ücreti ödeniyor mu? – Özgün Fikirler

Sosyal bilgiler ve öğrencilerin kişilikleri alanında görev yapan BTR öğretmenlerinin FATİH projesine ek eğitim ücreti ödeniyor mu?

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Müdür ve Öğretmenlerin Eğitim ve Fazla Çalışma Saatleri Hakkında Karar’ın 16. maddesinin ikinci fıkrasında; “Bakanlık ana gövdesinde bakan veya onun onayladığı makamlar, bölge teşkilatında bakan veya ilgili kanunlara göre valilik onayı ile verilen görevlere atanan müfettiş ve öğretmenler, Bakanlıkta çalışmak üzere diğer kuruluşlarda bakanın onayı ile atanan müfettiş ve öğretmenler, Bakanlığın orta grubundaki pozisyonlar, 1 yıl diğer işler ve kendilerine yeni bir iş verildiği sürece diğer işler. her altı ayda bir onay alınır ve kendilerine yarıyıl ve yaz tatili dahil olmak üzere çalıştıkları gün ek iş olup olmadığına bakılmaksızın çalışmaya başladıkları günden itibaren haftada 18 olmak üzere fiilen çalışırlar. bu kurslara ilişkin öğrenim ve ücretler müşteri kuruluşlar tarafından ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek işçilerin adı, soyadı, unvanı, işin türü, çalışma süresi ve diğer detayları açıkça belirtilecektir. Bu durumda ek eğitim maaşından yararlanan çalışanlara asıl işlerinde gösterilen ek eğitim maaşı ödenmez. Öğretmenlerin ilgili programa göre ders vermek üzere diğer eğitim kurumlarına geçici olarak atanmaları bu bölüm kapsamında değerlendirilmez. düzenlemeler yer almaktadır.

Bu bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 29.09.2022 tarih ve 59366345 yazılı görüş yazısında; “Karar “Bu kapsamda ek eğitim ödeneğinden yararlanan işçilere asıl işlerinden beklenen ek gelir ödenmeyecektir.” Fatih Projesi Bilgi Teknolojileri Rehberi üzerinde çalışmak üzere geçici olarak görevlendirilen ve Karar’ın 16. maddesinin ikinci fıkrası kapsamında haftalık 18 ek eğitimden yararlanan ilgili kişi, yaptığı açıklamadan da anlaşılacağı üzere, söz konusu dönemde öğrenci faaliyetlerinin işi. Ayrıca ek öğrenim ücretlerinden yararlanmanın da mümkün olmadığı düşünülmektedir. açıklamada bulundu.

İşte düşünceleri;

Ahmet KANDEMİR

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın