medyauzmani.com
Skoda’nın yeni modeli: Enyaq RS iV – Fikirler – fikirler.net.tr – Özgün Fikirler

Skoda’nın yeni modeli: Enyaq RS iV – Fikirler – fikirler.net.tr

SkodaRS ailesini tamamen elektrikli yeni bir modelle genişletti. Enyaq Coupe RS iV’den sonra Enyaq RS iV ile tanışın Skoda220 kW ve 460 Nm tork üreten iki elektrik motorunu bu arabaya dahil etti.

Dört tekerlekten çekişli Enyaq RS iV, yalnızca 0,265 cd’lik bir dirençle 500 kilometrenin üzerinde bir menzile ulaşabiliyor.

Marka, RS ürün yelpazesini ikinci bir elektrikli modelle genişleterek Enyaq iV’nin en güçlü versiyonunu sunuyor. Enyaq RS iV, diğer Enyaq modelleriyle aynı MEB platformunu kullanır. Skoda, ürünlerinde Sportline modeliyle sportif bir tasarımı tercih eden müşteriler için RS’nin yanı sıra çeşitli seçenekler de sunuyor.

Varsayılan olarak sağlanan modelin dinamik görünümü Spor Dalları Süspansiyon, büyük 20 veya 21 inç jantlarla destekleniyor. Keskin hatlarıyla ilk bakışta bir RS modeli olduğunu gösteren Enyaq RS iV, Enyaq iV’nin diğer modellerine göre 180 km/s maksimum hıza ve 20 km/s daha fazla hıza ulaşabiliyor. Sıfır emisyonlu otomobil 0’dan 100 km/s hıza 6.5 saniyede çıkıyor. 82 kWh pil, 135 kW’ın üzerinde bir çıkışla sadece 36 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj edilebilir.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araçlar

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın