https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Şirketler müşterileri adına ödedikleri masraflar için müşterilerine yansıtma faturası düzenleyebilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Şirketler müşterileri adına ödedikleri masraflar için müşterilerine yansıtma faturası düzenleyebilir mi?

Şirketler müşterileri adına ödedikleri masraflar için müşterilerine yansıtma faturası düzenleyebilir mi?

Tekel, alkol vb. turizm organizasyon faaliyetlerinde bulunan bir firma tarafından müşterileri için yapılmaktadır. Müşterilerine masraflarını fatura edebilir mi?

Fatura düzenlenir ve KDV hesaplanır.

Vakfımız Youtube, Workshop Sitelerimiz, Patreon, Udemi vb. Uygulamaları kullanarak ücretli seminerler düzenler. Ücretli seminerler düzenleyebilirsek, bağış makbuzu olarak mı düzenlenmeli yoksa döner sermaye işletmesinden fatura mı kesilmeli, çünkü biz de seminere katılanların ödemek zorunda olduğu bedel için bir kuruluşuz? Ücretli bir seminer faturalandırılırsa, KDV oranı nedir?

Alınan bedel faturalandırılmalı ve %18 KDV tahsil edilmelidir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Faktoring şirketi tarafından tarafımıza kesilen KDV’den muaf harcamaların faturasını müşterilerimize göstermek için KDV’den muaf fatura düzenleyebilir miyiz?

KDV4 sorumlusu kestiği ters faturayı KDV4 beyannamesinde bildirecek mi?

Damga vergisi yansıtma faturası KDV beyannamesinde görünür mü?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın