medyauzmani.com
Şirketimin haksız bir kredi ödemesi var. Şirketimin borcu varken kapatabilir miyim? – Özgün Fikirler

Şirketimin haksız bir kredi ödemesi var. Şirketimin borcu varken kapatabilir miyim?

Şirketimin haksız bir kredi ödemesi var. Şirketimin borcu varken kapatabilir miyim?

Şirketimin ödenmemiş bir kredi ödemesi var. şirketimi kapatmak istiyorum Kredim varken şirketi kapatabilir miyim? Kapatılırsa bankanın kalan borcun tamamını talep etme hakkı var mı?

Tasfiye sürecinin sona ermesi ile şirketin kapanması söz konusu olabilir ve tasfiye sonunda bilançoda borç ve borçlu bulunmamalıdır. Aksi halde Genel Kurul kararı kanunda yer alan tasfiye işlemine aykırı olur ve bu tasfiye işlemi her zaman için mümkün olur.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Şirket daha kısa sürede tasfiye edilebilir veya birleşme yoluyla devredilebilir mi?

Tasfiye sürecinde muhasebe hesapları kapatılır mı?

Kurumsal tasfiye süreçleri nelerdir?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın