https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sigortalı eş ve çocuk asgari geçim indirimi alacak mı? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Sigortalı eş ve çocuk asgari geçim indirimi alacak mı?

Sigortalı eş ve çocuk asgari geçim indirimi alacak mı?

Asgari geçim indiriminden kimler yararlanamaz?

asgari yaşam ödeneğinden;

  • Ücretleri diğer ücretler aralığında vergiye tabi olan askeri personel

bunlar;

a) Kazançları basit bir şekilde belirlenen tacirlerle çalışanlar.

b) Özel servisler için çalışan sürücüler.

c) Özel yapı sahipleri tarafından çalıştırılan inşaat işçileri.

d) Gayrimenkul sermaye geliri sahibi ile yan yana çalışan kimse.

e) Gerçek ücretleri belirlenemediği için Danıştayın olumlu görüşü ile Maliye Bakanlığınca bu aralığa dahil edilenler.

  • Ücretten gelir elde etmeyen diğer gerçek kişiler.
  • Ücretten gelir elde edenler sınırlı sorumluluk kapsamındadır. (Türkiye’de ikamet etmeyenler ile Türkiye’de bir takvim yılı içinde 6 aydan az ikamet edenler)
  • Diğer bir yasal hükme göre (3218 sayılı Serbest Bölgeler Kanunu, 4490 sayılı Türk Uluslararası Gemi Sicili Kanunu, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu vb.) ücretlerinde gelir vergisi kesintisi yapılmayanlar yararlanamaz.

Sigortalı olarak beyan edilen ücretli çalışan eş ve çocuklar bu sayıya dahil değildir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Yarı zamanlı ve tam zamanlı iş sözleşmeleri nelerdir?

İşveren, iş kazasını nerede ve kaç gün içinde çalıştığı işçiye bildirecek…

Kıdem tazminatı hesaplanırken maaşa hangi ödemeler dahil edilir, hangileri dahil edilmez?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın