https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
SGK sisteminde sektör alanı banka olarak görünen işyerleri SGK V2 ekranında bildirim göndermeye devam edebilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » SGK sisteminde sektör alanı banka olarak görünen işyerleri SGK V2 ekranında bildirim göndermeye devam edebilir mi?

SGK sisteminde sektör alanı banka olarak görünen işyerleri SGK V2 ekranında bildirim göndermeye devam edebilir mi?

Bankanın bir iştirakiyiz. Bu sebeple SGK’ya üye olmayan çalışanlara (diğer ankete üye olanlara) SGK bildirim sayfasından bildirim yapılacak mı? Bu kişilere sadece stopaj ve damga vergisi ödüyoruz. Sosyal güvenlik primleri banka tarafından ödenir. Ayrıca, bu kişiler bir departmandaki toplam kişi sayısına dahil edilecek mi? SGK bildirim sayfasındaki toplam rakam mı yoksa stopaj için ödediğimiz toplam rakam mı olacak?

1- SGK sisteminde (faaliyet sektörü) bankalara kayıtlı işyerlerinin kayıt bilgileri “BANKA” olarak güncellenmiş ise tüm şubeler dahil banka merkezinden gönderilen beyannameler gönderilebilir.

2- Yalnızca genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri elektronik beyanname v.2 yoluyla ilan gönderebilecek. Genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri dışındaki işverenler e-ilan v.2 üzerinden ilan gönderemeyecek, e-ilan sistemi üzerinden kısa ve anlaşılır hizmet ilanı gönderecek.

3- Toplu İş Sözleşmesi (TT) ile ilgili belgeler Elektronik Beyanname Versiyon 1’de verilmeye devam edilecektir.

4- Belgeler, Elektronik Beyanname Versiyon 2’den geriye dönük olarak 2020/6 ve öncesi (hesaplama nedeni B) için gönderilecektir. Ancak, 2020/7 ve sonrası için kısa ve net Hizmet Beyanı kullanılacaktır. Özet ve seçkin hizmet beyanı ile birlikte gönderilen personele ilişkin geçmişe dönük bilgiler, iç işverenin ilgili acente biriminin onayına tabi olacaktır.

5- SGK sistemlerinde, kayıtta genel bütçe olarak işaretlenen işyerleri için kısa ve net hizmet beyannamesi göndermek istediğinizde ve elektronik beyanname uygulamasından aylık taksit ve hizmet belgesi göndermiş olmanız v. Diğer ortamlardan, ve bir belge gönderemezsiniz.” Kısa ve belirgin bir hizmet bildiriminin bildirimde bulunulmaksızın gönderilmesine izin verilecektir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın