https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
SGK SGK prim borcu olan firmalar SGK teşviki alabilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » SGK SGK prim borcu olan firmalar SGK teşviki alabilir mi?

SGK SGK prim borcu olan firmalar SGK teşviki alabilir mi?

Firmamız 2021/5. SGK’yı zamanında ödemediği için 6183 sayılı Kanun kapsamında borcu 12 taksitte ödedik. Taksit ödeme tarihi 31.08.2021 idi. Aynı zamanda 27103 numaralı teşvikten yararlandığımız 31 Ağustos 2021 tarihinde ödenmesi gereken bir ödememiz var. O tarihte 27103 SGK ödeneğimizi ödeyip 6183 ile primimizi ödemezsek ödeneğimize yazılan kesinti tutarı düşer mi? 27103 iptal edilecek mi?

Yıllık emeklilik borcu varsa ve ödenmezse teşvik kesilir.


Kaynak: ismmmo, GİB
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın