https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
SGK ile anlaşması olan kuruluşlar e-fatura uygulamasına geçmeli mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » SGK ile anlaşması olan kuruluşlar e-fatura uygulamasına geçmeli mi?

SGK ile anlaşması olan kuruluşlar e-fatura uygulamasına geçmeli mi?

LTD.ŞTİ diş polikliniği işletmektedir. SGK ile şirket anlaşmamız müsait değil. 09.02.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 509 Sayılı Tebliğ değişikliği kapsamında elektronik faturaya geçiş zorunluluğu var mı?

VUK’un 526 Sayılı Tebliğinde yer alan ifade; Sosyal Sigortalar Kurumu ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ve tıbbi malzeme ve ilaç/etkin madde tedarik eden tüm mükellefler (hastaneler, tıp merkezleri, alt merkezler, diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığınca lisanslı diğer ihtisas tedavi merkezleri, tanı, teşhis, muayene ve görüntüleme merkezleri ve laboratuvarları Eczaneler, tıbbi cihaz ve malzeme tedarikçileri, optometristler, işitme merkezleri, sağlık merkezleri, beşeri tıbbi ürün/ürünler sunan ve/veya üreten özel hukuk tüzel kişileri ve bunların kayıtsız iştirakleri, ecza depoları vb.) SGK sözleşmesi var.

Mükellefimiz tütün yaprağı alıp atölyesinde işledikten sonra ilk üretim ve satışını Aralık 2020’de 1 kg tütün şeklinde yaptı. Ltd. olarak farklı bir şehirde depo olarak iş yeri açtılar. Sorum şu, elektronik faturaya geçmeli miyim? Depolarına ve şubelerine gönderecekleri ürünler için düzenli konşimento düzenleyebilir miyiz?

Hoş geldin; Mükelleflik faaliyetleriniz 4760 sayılı Kanun kapsamına giriyorsa; Elektronik başvuru talebinde elektronik fatura ve elektronik arşiv faturası yer almalıdır.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya tüzel kişiler tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu tutulamaz. resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın