https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
SGK Genelgesi 2021/30 – Beş puanlık kesintide Türkiye genelinde Borç Sorgulama Uygulama Döneminin Değiştirilmesi - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » SGK Genelgesi 2021/30 – Beş puanlık kesintide Türkiye genelinde Borç Sorgulama Uygulama Döneminin Değiştirilmesi

SGK Genelgesi 2021/30 – Beş puanlık kesintide Türkiye genelinde Borç Sorgulama Uygulama Döneminin Değiştirilmesi

TC
Sosyal Güvenlik Kurumu
Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü

Versiyon: E-41481264-207.02-30961273
Konu: Borç sorgulamanın yürütme süresinin değiştirilmesinde Türkiye düzeyinde beş puan düşülmesi

Yuvarlak 2021/30

Bilindiği üzere 19.07.2021 tarih ve 26/2021 sayılı yayımda yer alan 5510 sayılı Kanunun 81 inci maddesinin birinci fıkrasının (1) numaralı bendi uyarınca beş puanlık kesinti uygulamasında yasal ödeme süresi işverene tecil edilen sigorta primi, İşsizlik sigortası primi, idari para cezası, süryaj ve gecikme zammı borçları, kısaltılmış ve ayrıcalıklı hizmetin 2021/Eylül/dönemi itibarıyla Türkiye genelindeki tüm işyerleri bazında sorgulanacak. duyuru.

Bu konuda yapılan değerlendirmede, yasal geri ödeme süresi dolan işverenin Türkiye genelinde beş puanlık indirim için kuruma olan borçlarına ilişkin soruşturmanın 1/1/2022 tarihinden itibaren yapılmasına karar verildi. (2022 Yılı/Ocak/dönemi Muhtasar ve Üstün Hizmet Duyurusundan) 19/7/2021 tarihinde. 2021/26 Sayılı Genelge’de ise “9/1/2021” tarihi “1/1/2022” ve “2021/Eylül” ibaresi “2022/Ocak” olarak değiştirilmiştir.


Kaynak: İSMMMO / SGK
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın